دسته‌ها
مقالات

۸ مورد آتش سوزی در شهرستان شاهرود – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری هشت مورد حریق در حوزه مراتع و جنگل با آمادگی نیرو‌ها و اکیپ مستقر در اداره منابع طبیعی شاهرود اطفا شده است، گفت: به‌منظور پیشگیری از وقوع بحران آتش‌سوزی سه پایگاه روستایی در ابر، چهارباغ و مجن به لوازم و تجهیزات اطفای حریق مجهز شدند.

او ضمن بیان اینکه طی مدت مذکور یک مورد کشف کوره زغال و حمل آن با جرثقیل نیز صورت گرفت، افزود: طی سال جاری ۱۲ مورد کشفیات اعم از چوب تاغ زغال ریواس کشف و پرونده قضائی آن‌ها تشکیل‌شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه برای حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی با چرای غیرمجاز دام به‌طور جد برخورد می‌شود، ابراز داشت: از ابتدای سال شش مورد چرای غیرمجاز دام توسط نیرو‌های یگان حفاظت بخش بسطام در چهارباغ، جنگل ابر و شیرین‌آباد با قاطعیت خارج و منطقه امن شد.

آتش سوزی در مراتع شاهرود

کشاورزیان بابیان اینکه هرگونه دخل و تصرف به حوزه منابع طبیعی شامل رودخانه، جنگل و مراتع پیگرد قانونی دارد، تصریح کرد: دوازده مورد پرونده ماده ۴۳-۵۵ تشکیل و به دادگاه برای رسیدگی و رفع تصرفات ارسال شد.

او از دو مورد خلع ید در منطقه ابر و کلاته خیج شاهرود توسط یگان حفاظت بخش بسطام خبر داد و افزود: این دو مورد مساحتی حدود ۲۷ هکتار را در بردارد که باید گفت در تمامی این موارد منابع طبیعی با حضور به‌موقع خود مانع از هرگونه دست‌درازی به طبیعت می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: ۸ مورد آتش سوزی در شهرستان شاهرود – نیوز

https://www.news.ir/145024/%DB%B8-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%AF/

حوادث