دسته‌ها
مقالات

۳ کارمندادارات دولتی در اراک به جرم زمین خواری دستگیر شدند – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سردار مفخمی شهرستانی گفت: در تداوم طرح‌های عملیاتی پلیس در مبارزه با جرائم اقتصادی، ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی ، پلیس آگاهی شهرستان”ساوه” در انجام تحقیقاتی از تخلفات کارمندان یکی از ادارات دولتی در تغییر کاربری اراضی شهری مطلع شدند.

وی افزود: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضایی، تحقیقات تخصصی در این خصوص آغاز و مشخص شد فردی با تبانی ۳ نفر از کارمندان یکی از ادارات دولتی، زمین های کشاورزی و باغات را به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت حق و حقوق، تفکیک و تغییر کاربری داده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شناسایی تعداد ۶ پلاک ثبتی به متراژ ۶۸ هزار و ۳۷ مترمربع ، در مراحل کارشناسی انجام شده گفت: تمامی این اراضی، دارای سند مالکیت با کاربری اراضی باغات و مزروعی بوده اند که با تخلف انجام شد به صورت غیرقانونی به قطعات مسکونی تفکیک و برای تعدادی از قطعات نیز پروانه ساخت صادر شده است.

کشف زمین‌خواری بزرگ توسط ۳ کارمند یکی از ادارات دولتی

مفخمی گفت: در تکمیل تحقیقات پلیس، ۳ کارمند متخلف و مالک این اراضی شناسایی و دستگیر شدند و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، به عمل مجرمانه خود اعتراف کردند.

وی با اشاره به ارزش یک هزار میلیارد ریالی این اراضی در ارزیابی های کارشناسی انجام شده، گفت: افراد دستگیر شده در این عملیات، با تکمیل تحقیقات پلیس برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در خاتمه از شهروندان خواست که در صورت اطلاع از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو، موضوع را برای اقدام قانونی از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: ۳ کارمندادارات دولتی در اراک به جرم زمین خواری دستگیر شدند – نیوز

https://www.news.ir/172093/%DB%B3-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%B2%D9%85%DB%8C/

حوادث