دسته‌ها
مقالات

۳۴ مصدوم در زمین لرزه ۵٫۱ ریشتری رامیان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: در زمین لرزه ۱/۵ ریشتری رامیان استان گلستان، ۳۴ نفر مصدوم شدند و خوشبختانه این زلزله فوتی نداشت.

34 مصدوم در زمین لرزه 5.1 ریشتری رامیان

به گزارش رکنا، بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی ۱/۵ریشتر ساعت ۲ و ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد دیروز حوالی شهر رامیان واقع در استان گلستان را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۹ کیلومتری زمین و در سه کیلومتری شهر رامیان اتفاق افتاده است. فرماندار رامیان درباره خسارت های این زمین لرزه اظهار کرد: بر اثر زمین لرزه بامداد روز دوشنبه در تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان رامیان، ۳۴ نفر مصدوم شدند که اغلب آن ها، به دلیل ترس و اضطراب ناشی از زلزله و هنگام خارج شدن از منزل صدمه دیدند و خوشبختانه این حادثه قربانی نداشت.

حمیدرضا چوبداری افزود: از این ۳۴ مصدوم، ۸ نفر به مراکز درمانی اعزام و بقیه به صورت سرپایی توسط نیروهای هلال احمر و اورژانس درمان شدند.
آسیب به ۱۹۵ واحد مسکونی
وی ادامه داد: این زمین لرزه به ۱۹۵ واحد مسکونی ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب رساند که ۷۱ واحد نیاز به تعمیر دارد و ۱۲۴ واحد دیگر باید دوباره احداث شود. فرماندار رامیان توضیح داد: این ۱۲۴ واحد به صورت کامل فرونریخته است، اما قابل سکونت نیست و به دلیل حساسیتی که داریم با نظر کارشناسان بنیاد مسکن مقرر شد این گونه منازل دوباره به صورت کامل احداث شوند. وی افزود: به تعداد همین ۱۲۴ منزل احداثی، ۱۲۴ چادر هلال احمر برپا شده و زلزله زدگان در آن ها اسکان داده شده اند. چوبداری ادامه داد: ۳۷۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته برای خانوارهای زلزله زده تامین و بخشی از آن میان آن ها توزیع شده است. وی همچنین با بیان این که در این زمین لرزه روستاهای «قورچای، ویرو، الهادی، کشکک و پاقلعه» خسارت هایی دیده اند، افزود: بیشترین خسارت مربوط به روستاهای قورچای و ویرو بوده است. فرماندار رامیان با اشاره به این که همه مناطق مسکونی روستاهای بخش مرکزی رامیان بیمه هستند، ادامه داد: به دلیل وسعت خسارت ها، بیمه به صورت کامل کفاف جبران خسارت را نمی دهد ولی بقیه تامین اعتبار توسط دولت انجام می شود و قطعا تسهیلات مورد نیاز را به صورت کامل پرداخت می کنیم و مردم نگران جبران خسارت ها و چگونگی ساخت منازل خود نباشند.
آغاز احداث واحدهای آسیب دیده از ۱۰ روز دیگر
وی یادآور شد: ان شاء ا… برای زلزله زدگانی که در چادر به سر می برند و قرار است برای آنان واحد مسکونی احداث شود، منازل اجاره ای تهیه می شود و با حمایت و قول مدیرکل بنیاد مسکن ظرف ۱۰ روز آینده، کار احداث ۱۲۴ واحد مسکونی آسیب دیده از زمین لرزه، آغاز می شود. چوبداری افزود: امیدواریم تا قبل از زمستان، این واحدها را تحویل مردم دهیم، اما این موضوع بستگی به همراهی و استقبال مردم هم دارد که امور اداری را سریع انجام دهند. وی همچنین گفت: مسیرهایی که بر اثر ریزش کوه مسدود شده بود باز شده و برق مناطقی که قطع شده بود نیز وصل شده است.
محمدجواد رنجبر

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: ۳۴ مصدوم در زمین لرزه ۵٫۱ ریشتری رامیان – نیوز

https://www.news.ir/179093/%DB%B3%DB%B4-%D9%85%D8%B5%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%84%D8%B1%D8%B2%D9%87-%DB%B5%D9%AB%DB%B1-%D8%B1%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86/

حوادث