دسته‌ها
مقالات

۱۰ سگ ولگرد پسر بچه ۸ ساله سردشتی را دریدند / دیروز رخ داد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا ، روژان قادری مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: عصر دیروز در پی تماس شهروندان با ‌سامانه ۱۱۵ فوریت‌های پزشکی مبنی بر حمله سگ‌های ولگرد به یک پسر بچه ۸ ساله در منطقه گرده سور ‌سردشت، فرد زخمی سریعا جهت مداوا به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافت‎.

او ‌‎ ‎افزود: به گفته شاهدان عینی بیش از ۱۰ قلاده سگ ولگرد به این پسر بچه حمله‌ور شدند و وی را از نواحی ‌سر و صورت، گردن، دست و ناحیه شکم به شدت زخمی کردند‎.

‎قادری تصریح کرد: کادر درمان این بیمارستان بلافاصله برای پیشگیری از بیماری هاری و درمان کودک ‌زخمی شده اقدامات درمانی را آغاز کردند.

زخم های عمیق بر پیکر پسر سردشتی در اثر حمله سگ ها

او بیان کرد: با توجه به زخم‌های عمیق و متعدد ایجاد شده در بدن کودک علاوه بر تزریق واکسن پیشگیری از ‌هاری، اقدامات درمانی و مراقبت‌های بالینی نیز آغاز شد‎.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت ‌با اشاره به‎ ‎وخیم بودن اوضاع پسر زخمی شده، اظهار کرد: وی از اتاق ‌عمل خارج شده و در بخش سی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه بیهوش است.

قادری با بیان اینکه متاسفانه بیماری هاری درمان نداشته و در صورت ابتلا فرد صد در صد محکوم به مرگ ‌خواهد شد و در حال حاضر تنها راه درمان آن واکسن پیشگیری از هاری می‌باشد، به شهروندان توصیه کرد، ‌ضروری است شهروندان در صورت مواجهه و گزیدگی توسط هر نوع حیوان چهار پا اعم از اهلی و وحشی و ‌در هر ساعت از شبانه روز به مراکز درمان و پیشگیری مراجعه کنند‎.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: ۱۰ سگ ولگرد پسر بچه ۸ ساله سردشتی را دریدند / دیروز رخ داد – نیوز

https://www.news.ir/196039/%DB%B1%DB%B0-%D8%B3%DA%AF-%D9%88%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%DA%86%D9%87-%DB%B8-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%DB%8C/

حوادث