دسته‌ها
مقالات

یک نفر در مخزن آب شهرک صنعتی رازی شهرضا غرق شد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

غرق شدن / به گزارش رکنا، منصور شیشه‌فروش افزود: در این حادثه که صبح امروز رخ داد، مردی ۵۰ ساله در مخزن آب شهرک صنعتی رازی غرق شد و جان باخت.

وی ادامه داد: تلاش ماموران اورژانس برای احیا یک فرد مغروق بی نتیجه ماند.

وی همچنین به غرق شدن یک مرد جوان در استخر کشاورزی در شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه در روز جمعه اشاره کرد و گفت؛

استخر ذخیره آب که با نام استخر پلیمری نیز شناخته می‌شود، محلی مناسب برای ذخیره آب حاصل از بارندگی و بارش برف در فصل‌های سرد و باران زاست که به هیچ وجه مکان مناسبی برای شنا نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ نفر در استخرهای ذخیره آب کشاورزی، کانال‌ها، رودخانه‌ها و سدهای استان غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه ای متولی رودخانه ها، سدها و کانال‌های آب و اداره کل جهاد کشاورزی متولی استخرهای کشاورزی است، افزود: اداره جهاد کشاورزی باید اقدام به آموزش و توجیه بهره‌برداران سه هزار استخر ذخیره آب در استان کند.

وی با بیان اینکه هر کدام از این نهادها باید در مناطق مختلف با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به فعال کردن تیم‌های گشت و نظارت اقدام کنند، تصریح کرد: کیلومترها کانال آب کشاورزی در استان وجود دارد که در فصل کشاورزی و افزایش حجم آب در رودخانه، پُر آب می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه این کانال‌ها در شهرستان‌های مختلف مانند نجف‌آباد، برخوار، شاهین‌شهر و میمه و شرق اصفهان وجود دارند، افزود: نهادهای متولی از جمله وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای باید نسبت به نصب حفاظ و تابلوهای هشداردهنده در مکان‌های پرخطر، اقدام و مردم از شنا کردن و آب‌تنی در آنها خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: یک نفر در مخزن آب شهرک صنعتی رازی شهرضا غرق شد – نیوز

https://www.news.ir/126821/%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AE%D8%B2%D9%86-%D8%A2%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B6%D8%A7/

حوادث