دسته‌ها
مقالات

کلاهبرداری تحت عنوان فروش، رهن و اجاره خانه / مرد شیاد در فارس به دام افتاد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سرهنگ “حشمت سلیمانی”  اظهار داشت: در پی شکایت چندین نفر مبنی بر مشاهده آگهی رهن و فروش منزل در یکی از سایت‌های واسطه‌گر و مورد کلاهبرداری قرار گرفتن، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فارس ادامه داد: این شهروندان در بازجویی اولیه بیان داشتند که در یکی از سایت‌های واسطه‌گر با یک آگهی تحت عنوان فروش و یا رهن منزل برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، وی برای انجام مقدمات بستن قرارداد، درخواست واریز مبلغی وجه نقد می کرد که پس از واریز، دیگر جوابگو تماس تلفن نبود.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسی موفق شدند متهم را شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضائی، طی یک عملیات غافلگیرانه آن را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه متهم در اظهارات خود به کلاهبرداری از ۳ نفر به مبلغ ۱۶۵ میلیون ریال با هدف کسب درآمد اعتراف کرد، به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کردند.

سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغی را واریز نکنند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست : در خصوص تقاضا از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: کلاهبرداری تحت عنوان فروش، رهن و اجاره خانه / مرد شیاد در فارس به دام افتاد – نیوز

https://www.news.ir/177122/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D8%8C-%D8%B1%D9%87%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87/

حوادث