دسته‌ها
مقالات

کلاهبرداری از شهروندان تحت عنوان پلیس در ایلام – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری تلفنی و با شیوه جدید تحت عنوان پلیس هشدار داد و گفت: در این روش ، کلاهبرداران با شهروندان تماس گرفته و عنوان می‌کنند که از طرف پلیس با آن‌ها تماس گرفته اند.

او ادامه داد: کلاهبرداران پس از برقراری ارتباط ، با طرح این موضوع که گوشی همراه آن‌ها هک شده، از افراد می‌خواهند کدی که برای آن‌ها ارسال شده است را اعلام و بلافاصله گوشی خود را خاموش کنند.

جمالی مطرح کرد: این کد در واقع همان کد فعال سازی حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام) است که کلاهبرداران پس از دریافت آن مدیریت شبکه اجتماعی را به دست می‌گیرند.

کلاهبرداری حرفه ای در ایلام

او اظهار کرد: پس از فعال سازی حساب‌های کاربری در شبکه اجتماعی مذکور با نام حساب کاربری آن‌ها ، توسط کلاهبرداران با مخاطبین و دنبال کنندگان آن‌ها ارتباط برقرار کرده و تقاضای کمک‌های مالی می نمایند و از این طریق از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا ایلام بیان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم به هیچ وجه به چنین تماس‌هایی که از شماره‌های ناشناس با آن‌ها گرفته می‌شود توجه نکنند و اطلاعات درخواستی را در اختیار آن‌ها قرار ندهند و همچنین شهروندان در نظر داشته باشند که در صورت مواجهه با چنین درخواستی ابتدا با شخص مورد نظر تماس گرفته و پس از اطمینان از صحت موضوع اقدام به واریز وجه نمایند.

او اظهار کرد: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشابه ، موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی یا از طریق شماره تلفن‌های ۶-۰۸۴۲۱۸۲۱۱۳۲ به همکاران ما اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: کلاهبرداری از شهروندان تحت عنوان پلیس در ایلام – نیوز

https://www.news.ir/117389/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3/

حوادث