دسته‌ها
مقالات

کشف زمین خواری یک هزار میلیارد ریالی در ساوه – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا،  سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در نشست مبارزه با جرائم اقتصادی اظهار کرد: در تداوم طرح‌های عملیاتی پلیس در مبارزه با جرائم اقتصادی، ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی شهرستان ساوه در انجام تحقیقاتی از تخلفات کارمندان یکی از ادارات دولتی در تغییر کاربری اراضی شهری مطلع شدند.

وی گفت: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، تحقیقات تخصصی در این خصوص آغاز و مشخص شد فردی با تبانی ۳ نفر از کارمندان یکی از ادارات دولتی، زمین‌های کشاورزی و باغات را به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت حق و حقوق، تفکیک و تغییر کاربری داده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شناسایی تعداد ۶ پلاک ثبتی به متراژ ۶۸ هزار و ۳۷ مترمربع طی مراحل کارشناسی انجام شده تصریح کرد: این اراضی، دارای سند مالکیت با کاربری اراضی باغات و مزروعی بوده‌اند که با تخلف انجام شد به صورت غیرقانونی به قطعات مسکونی تفکیک و برای تعدادی از قطعات نیز پروانه ساخت صادر شده بود.

وی گفت: در تکمیل تحقیقات پلیس، ۳ کارمند متخلف و مالک این اراضی شناسایی و دستگیر شدند و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، به عمل مجرمانه خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ارزش یک هزار میلیارد ریالی این اراضی در ارزیابی‌های کارشناسی انجام شده، گفت: افراد دستگیر شده در این عملیات، با تکمیل تحقیقات پلیس برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: کشف زمین خواری یک هزار میلیارد ریالی در ساوه – نیوز

https://www.news.ir/171949/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1/

حوادث