دسته‌ها
مقالات

کرونایی شدن یک هزار پلیس استان خراسان رضوی – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، هر چه نزدیک‌تر، گرفتارتر، این حکایت افرادی است که این روزها برخلاف ایجاد برخی محدودیت‌ها به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹، نمی‌توانند محل خدمت خود را ترک یا مأموریت‌هایشان را لغو کنند، افرادی همچون مرزبانان، نیروهای انتظامی و دیگر نیروهای نظامی که مستقیم با مردم سروکار دارند. در همین راستا فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی از ابتلای ۱۰۰۰مأمور به کرونا‌ویروس خبر داد.

سردار محمدکاظم تقوی که دیروز در مراسم تکریم رؤسای عقیدتی سیاسی جدید نیروی انتظامی و مرزبانی استان سخن می‌گفت با اشاره به این آمار اعلام کرد که تعدادی از این افراد پس از انجام آزمایش‌های پزشکی ابتلاشان مشخص شد و تعدادی هم با بروز علائم بیماری از دچار شدن به این بیماری مطلع شدند.

وی ادامه داد: با وجود سختی‌های موجود از جمله بیماری کرونا، نیروی انتظامی اجازه نداده که خلأیی امنیتی در استان به وجود بیاید.

رشد سه‌برابری فراخوان‌های غیرقانونی

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه تنگناهای اقتصادی و بیماری کرونا به ناامنی‌ها دامن زده است، بیان کرد: امروز فراخوان‌های بدخواهان نظام برای تجمع‌های غیرقانونی نسبت به گذشته سه برابر شده است، اما کارنامه خوب پلیس خراسان‌رضوی در مدیریت این موضوعات درخشان و ارزشمند است.

سردار تقوی با اشاره به رسیدن به ایام محرم، اعلام کرد که با توجه به دستور ستاد ملی کرونا به منظور فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در این ایام در کنار مردم هستیم.

رهاسازی مجرمان در جامعه

وی با اشاره به بازگشایی در زندان‌ها به دلیل کرونا، اعلام کرد که گشوده شدن در زندان‌ها موجب شده تا حجم زیادی از مجرمان در سطح جامعه رها شوند. فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی ادامه داد: همچنین شاهدیم که ۱۰هزار معتاد متجاهری که در مراکز قانونی در حال بازپروری بودند به دلیل بیماری کووید ۱۹در جامعه رها شده‌اند، این افراد که از جرم و جنایت تأمین می‌شوند، می‌توانند به ناامنی اجتماعی دامن بزنند، در حالی که منابع محدود و مأموریت‌های گسترده‌ای پیش روی نیروی انتظامی است.

سردار تقوی مشکلات اقتصادی و بیکاری را دو عامل مهم در میل به جرم در جامعه برشمرد و تأکید کرد: با این حال میانگین نمره مأموریت‌های مرزبانی و انتظامی حاکی از موفقیت‌ است.

وی افزود: امروز شاید در برخی از شاخصه‌ها کمتر موفق بوده‌ایم، اما در خیلی از موضوعات بیش از شاخصه‌ها موفقیت داشته‌ایم.

از تابستان داغ تا پاییز سرد

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با گریزی به شعار بدخواهان مبنی بر تابستان داغ برای کشور، بیان کرد: نیروی انتظامی در ادامه این مسیر جامعه را به سمت امنیت و آرامش مدیریت می‌کند تا به پاییز سرد برساند. تا به همین امروز حتی یک روز نبوده که نیروهای انتظامی و مرزبانی در آمادگی کامل نباشند. آمارهای موجودگواهی بر این آمادگی هستند.

مقاومت قهرمانانه تنها راه پیروزی

در ادامه پس از خیرمقدم سردار جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی به مهمانان این مراسم، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در سخنانی ضمن برشمردن موفقیت‌های گسترده کشور در حوزه‌های مختلف گفت: امروز نامزدهای انتخاباتی آمریکا برای رأی آوردن در انتخابات باید مخالف ایران باشند و جمهوری اسلامی برای آن‌ها رأی ساز شده است.

حجت‌الاسلام سید علیرضا ادیانی ادامه داد: امروز دشمن با تمام ساز و برگش به مصاف این نظام آمده است و ما در نبردی تمام عیار هستیم که اگر مقاومت قهرمانانه داشته باشیم به طور قطع پیروز این میدانیم، اما اگر تسلیم شویم و دست‌هایمان را بلند کنیم، قطعا سقوط کرده‌ایم.

وی ساماندهی اراذل و اوباش به منظور برهم زدن نظم و امنیت عمومی در کشور را یکی از اقدامات دشمن دانست و برای نمونه به فتنه آبان اشاره و تصریح کرد: به طور قطع گردن هر فردی که آلت دست دشمن باشد را می‌شکنیم. در این مراسم حجج‌اسلام رامیار و حسن‌زاده به ترتیب به عنوان رؤسای عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی و مرزبانی خراسان‌رضوی معرفی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

محمد جواد ابوعطا

لینک منبع: کرونایی شدن یک هزار پلیس استان خراسان رضوی – نیوز

https://www.news.ir/151839/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B1/

حوادث