دسته‌ها
مقالات

کار بزرگ مرد تبریزی برای زنده ماندن چند زن و مرد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، قلب و کبد کارمند۴۰ ساله شرکت نفت تبریز( بسیجی) اهدا و به چند نفر جان دوباره بخشید.

جاوید خوشابی بر اثر خونریزی مغزی به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز منتقل شده و پس از اقدامات درمانی اولیه و مداخلات تخصصی درمانی به درمان‌ها جواب نداده و پس از تایید مرگ مغزی وی توسط تیم پزشکی مجرب این مرکز، اعضای بدن وی اهدا شد.

مسعود فقیه دینوری رئیس مرکزآموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز اظهار داشت: پس از اینکه مرگ مغزی وی تایید شد تیم فراهم آوری اعضا اقدام به اخذ رضایت از خانواده وی کرده و پس از انجام مراحل قانونی و نیز بررسی‌های تخصصی و فوق تخصصی اقدام به پیوند اعضای وی در مرکز امام رضا (ع) تبریز شد

دینوری گفت: کبد اهدا شده به پسر ۱۹ ساله اهل بستان آباد تبریز که از ۸ سالگی از بیماری نارسایی کبدی رنج می برد در مرکز امام رضا (ع) تبریز با موفقیت پیوند شد و قلب و عروق و غضروف قلب برای پیوند به بیماران نیازمند به تهران منتقل شد.

وی افزود: این عمل پیوند توسط تیم فوق تخصص مجرب جراحی و پیوند اعضا و متخصصان بیهوشی در مدت زمان نزدیک به ۸ ساعت در یک روز تعطیل با موفقیت به انجام رسید.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز اضافه کرد: هم اکنون وضعیت عمومی گیرنده کبد ثابت بوده و امیدواریم با رعایت دستورات پزشکان متخصص روند بهبودی وی تداوم یافته و در روزهای آتی بتواند از بیمارستان ترخیص شود.

دینوری در خصوص اینکه بیمار چه موقع می تواند به زندگی عادی خود باز گردد بیان کرد: پیوند کبد یکی از سخت‌ترین، حساس‌ترین و پیچیده‌ترین اعمال جراحی می باشد از این رو مستلزم مراقبت و تحت نظر پزشک معالج بودن سفت و سختی است، ولی اگر بدن بیمار پیوند را پس نزند پس از یک ماه مراقبت ویژه و در کل ۶ ماه رعایت توصیه های پزشک معالج می تواند به زندگی عادی برگردد.

وی ادامه داد: به لحاظ حساسیت این نوع عمل بیمار باید همواره تحت نظر پزشک معالج بوده و آزمایش و کنترل های دوره ای خود را تا آخر عمر داشته باشد.

این گزارش می افزاید مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز، بزرگ ترین مرکز رفرال درمانی و مرکز پیوند و فراهم آوری اعضای شمال غرب کشور با بیش از یک هزار و ۵۰ تخت مصوب در حال ارائه خدمات درمانی به هموطنان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: کار بزرگ مرد تبریزی برای زنده ماندن چند زن و مرد – نیوز

https://www.news.ir/143025/%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%DA%86%D9%86%D8%AF/

حوادث