دسته‌ها
مقالات

وضعیت قرمز تهران / استفاده از دکتر سربازها برای کادر پزشکی – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، دکتر علیرضا زالی درباره آخرین وضعیت کووید۱۹ در تهران در ۲۴ ساعت گذشته گفت: بالغ بر ۶۸۴ بیمار جدید در تهران بستری شدند که ۱۲۱ مورد از این بیماران در بخش‌‌های مراقبت‌‌های ویژه بستری شدند. یعنی از مجموع بستری‌‌های جدید، سهم بیمارانی که در بخش مراقبت‌‌های ویژه بستری شدند ۱۷ درصد بوده است.

وی افزود: در بخش‌‌های سرپایی در حوزه بهداشت و درمان مراجعات ۶.۹ افزایش داشته است. مجموعاً ۹ درصد از بیمارانی که به صورت سرپایی به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی ما مراجعه کردند نیاز به بستری شدن داشتند.

زالی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴۰ بیمار ترخیص شدند که اگرچه این عدد به میزان ورودی بیمارستان‌‌های ما نزدیک شده است اما کماکان میزان ورودی به بیمارستان‌‌ها از میران ترخیص بیشتر است.

وی با بیان این‌‌که تعداد مراجعین به مراکز بهداشتی در حال افزایش است، تصریح کرد: نسبت به هفته گذشته تقریباً حدود هزار نفر در روز افزایش بار مراجعه به حوزه سرپایی بهداشتی داشته‌‌ایم که این افراد طبیعتاً بیماران دارای علائم خفیف هستند و به جای مراکز درمانی به مراکز بهداشتی مراجعه کرده‌‌اند که اغلب نیاز به بستری ندارند و ادامه درمان آن‌‌ها تحت هدایت پزشکان ما صورت خواهد گرفت.

برگزاری نمایشگاه ممنوع!
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌‌شهر تهران در واکنش به خبر برگزاری نمایشگاهی در تهران، هشدار داد: با توجه به تمدید محدودیت‌‌های اعمال شده در ستاد مقابله با کرونا در تهران تا هفته آینده، برگزاری هرگونه تجمع و نمایشگاه از نظر ما ممنوع است و ستاد مقابله با کرونای تهران مجوزی برای برگزاری آن صادر نکرده است.

وی افزود: در شرایط فعلی که تهران در وضعیت سختی از لحاظ کرونا قرار دارد برگزاری نمایشگاه‌‌ها پرمخاطره تلقی می‌‌شود.
استفاده از سربازان وظیفه با مدرک پزشکی در مراکز درمانی

زالی یادآور شد: تقاضا کرده‌‌ایم که افرادی که در رشته‌‌های پزشکی و پیراپزشکی برای خدمت نظام وظیفه اعزام شده‌‌اند به طور موقت و در قالب امریه به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی ما ملحق شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: وضعیت قرمز تهران / استفاده از دکتر سربازها برای کادر پزشکی – نیوز

https://www.news.ir/128053/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2/

حوادث