دسته‌ها
مقالات

وزیر کشور: روند اجرای محدودیت‌ها در شبانه‌روز گذشته مناسب بوده است – نیوزبازنشر خبر از news.ir

وزیر کشور

تهران (پانا) – وزیر کشور با اشاره به اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی تاکید کرد که در ۲۴ ساعت گذشته روند اجرای محدودیت‌ها مناسب بوده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در بازدید از مرکز کنترل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه طرح محدودیت‌های هوشمند کرونایی در کنار ۶ طرح دیگر به طور یکپارچه از روز گذشته در کشور آغاز شده است، گفت: مرکز کنترل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل شده است و به موازات آن در همه شهرستان‌ها هم چنین ستادی تشکیل شده است. اجرای این طرح‌ها ضرورت دارد تا در لحظه بخواهیم در شهرستان یا در استانی هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم و تشکیل این ستاد می‌تواند به سرعت عمل ما اضافه کند. از سوی دیگر در این مراکز قصد داریم به ابهامات و سوالات پاسخ دهیم.

وزیر کشور با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته روند اجرای محدودیت‌ها مناسب بوده است، گفت: مردم رعایت کرده‌اند همچنین صاحبان مشاغل همکاری خوبی داشته‌اند.

وی تاکید کرد: هماهنگی و انسجام در اعلام موارد محدودیت‌ها باید یکپارچه باشد، چه در شهرستان‌ها و چه در استان‌ها باید مسئولان حرف واحد بزنند چرا که حرف متفاوت مردم را دچار ابهام و تردید می‌کند. از همین تریبون به مسئولان در شهرستان‌ها توصیه می‌کنم از زدن حرف‌هایی که موجب تردید و ابهام می‌شود پرهیز کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه با وزارت صمت، وزارت بهداشت و اصناف همکاری خوبی برای کنترل مشاغل ایجاد شده است، گفت: صنوف همکاری خوبی داشته‌اند و اکثر آنها رعایت کرده‌اند اما برخی از افراد که رعایت نمی‌کنند در واقع از قانون تخلف می‌کنند و قانون گذار برای چنین تخلفی جرایمی در نظر گرفته که حتما آن را برای متخلفان اعمال می‌کنیم. با توجه به تصاویر دوربین‌ها و رصدهایی که داشته‌ایم ورودی به شهرهای قرمز و نارنجی کاهش پیدا کرده است و همچنین بحث تردد بعد از ساعت ۲۱ به خوبی اجرا شده است. همچنین از ناجا انتظار داریم همانند سنوات گذشته قوی پای کار بیاید و به تعداد لازم هم نیروی بسیج در اختیار ناجا قرار داده‌ایم تا هر چه بیشتر بتوانند در این طرح کمک کنند.

وی افزود: طرح محلات باید به صورت جدی پیگیری شود، فرمانداران محترم باید دقت کنند اساس قرنطینه رهگیری بیماران و کمک‌های معیشتی به درستی انجام شود، همچنین باید گزارش روزانه عملکرد خود را به ستاد ارسال کنند. بنا نداریم که اصل را بر جریمه بگذاریم اما طی نظارت‌هایی که انجام می‌دهیم اگر لازم باشد متخلفین را حتما اعمال قانون می‌کنیم، اگر اعمال قانون به موقع و سریع انجام شود مؤثر است و قدرت بازدارندگی بالایی دارد. به طور مثال خودرویی که از ۹ شب به بعد تردد می‌کند باید بلافاصله ضمن جریمه برای راننده پیامک جریمه هم ارسال شود.

لینک منبع: وزیر کشور: روند اجرای محدودیت‌ها در شبانه‌روز گذشته مناسب بوده است – نیوز

https://www.news.ir/285952/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8/

حوادث