دسته‌ها
مقالات

واکنش دادستان کرمان به قتل موبد زرتشتی – شوک آنلاین – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شوک: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه پرونده قتل آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی به صورت ویژه در دست رسیدگی قرار دارد، گفت: پرونده‌های قتل بدون توجه به ملیت و مذهب افراد مورد رسیدگی دستگاه قضایی استان کرمان قرار می‌گیرد.

دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: در پی کشف جسد سه فرد (آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی)، در ویلایی در منطقه ماهان در تاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ موضوع رسیدگی به این پرونده از سوی بازپرس ویژه قتل آغاز شد و در مرحله نخست، گزارشات پزشکی قانونی استان کرمان حکایت از قتل این افراد در روز‌های قبل داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه آرش کسروی از هموطنان اقلیت و فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی از هموطنان مسلمان بوده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به کشف ۱۰ هزار دلار ارز از خودروی احدی از مقتولان این حادثه، فرضیه انگیزه‌های مالی و خانوادگی قتل پررنگ بوده و در کنار این فرضیه تمامی جوانب احتمالی نیز از سوی بازپرس ویژه قتل به‌صورت دقیق و کارشناسی مورد رسیدگی قرار دارد.

وی تاکید کرد: کار جمع‌آوری شواهد و قرائن لازم از سوی بازپرس ویژه قتل و دایره جنایی پلیس آگاهی به صورت شبانه‌روزی در دست انجام است و تا کنون نیز نتایج خوبی از جمله انگیزه‌های مالی و خانوادگی به دست آمده و در صورت کسب نتایج کامل و نهایی، تمامی ابعاد این موضوع اعلام خواهد شد.

سالاری با تاکید بر این مطلب که رسیدگی به پرونده‌های قتل با توجه به اهمیت آن‌ها بدون توجه به مذهب و ملیت افراد به‌صورت شبانه‌روزی مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهارداشت: اهمیت پرونده‌های قتل به دلیل آن است که حق حیات یک فرد با هر مذهب و ملیتی به‌صورت غیرقانونی سلب شده است که مسبب یا مسببان آن باید مطابق قانون مورد تعقیب و مجازات قرار گیرند.

فارس

لینک منبع: واکنش دادستان کرمان به قتل موبد زرتشتی – شوک آنلاین – نیوز

https://www.news.ir/127478/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%AF-%D8%B2%D8%B1%D8%AA%D8%B4%D8%AA%DB%8C/

حوادث