دسته‌ها
مقالات

نقش شوم ۲ جوان برای نوجوانان کم سن تهرانی / پلیس فاش کرد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: ۲ سارق حرفه ای در تهران توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

نقش شوم 2 جوان برای نوجوانان کم سن تهرانی / پلیس فاش کرد

به گزارش رکنا، چند روز قبل ماموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر حین گشت زنی، دو جوان را سوار بر موتورسیکلت هیوندا مشاهدا کردند که با تهدید چاقو گوشی تلفن همراه پسر ۱۴ ساله ای را سرقت کردند. ماموران با مشاهده این صحنه بلافاصله با موتورسواران دستور ایست داده، اما راکبین موتورسیکلت بدون توجه به هشدارهای آنها اقدام به فرار کردند.

بدین ترتیب تعقیب و گریز آغاز و لحظاتی بعد دو موتور سوار ۱۸ و ۱۹ ساله دستگیر شدند.

نقشه های شوم ۲ سارق پلید در تهران افشا شد

یکی از متهمان در تحقیقات گفت: من و همدستم اشکان هم محلی و همسایه ساکن یکی از شهرستان های جنوبی پایتخت هستیم. از مدتی قبل تصمیم به سرقت گوشی تلفن همراه کودکان و نوجوانان زیر ۱۴ سال گرفتیم. از آنجایی که کودکان و نوجوانان زیر ۱۴ سال توانایی مقابله ندارند و با تهدید تسلیم می شوند آنها را سوژه سرقت هایمان قرار دادیم. ما در خیابان ها و پارک ها پرسه می زدیم و با مشاهده کودکی که گوشی تلفن همراه به دست داشت، نقشه سرقتمان را اجرا می کردیم.

رهنگ محمد مالمیر، رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر با اعلام این خبر گفت: باتوجه به کرونا و تحصیل دانش آموزان در خانه و از طریق سامانه شاد، والدین اقدام به خرید گوشی های تلفن همراه هوشمند برای فرزندان خود کرده اند. اما با فردا رسیدن تعطیلات تابستانی، دانش آموزان از فرصت استفاده کرده و با گوشی های تلفن همراهشان اقدام به بازی می کنند و گوشی های تلفن همراه را از خانه خارج می کنند. خروج کودکان و نوجوانان با گوشی های تلفن همراه فرصت را برای سارقان به وجود می آورد و آنها نه تنها در مخاطره سرقت و آسیب مالی قرار می گیرند بلکه آسیب های جدی روحی نیز که بواسطه این سرقت ها بوجود می آید نیز می بینند. به شهروندان بویژه والدین توصیه می شود برای فرزندان محل دقیق استفاده از تلفن همراه را برای فرزندان خود مشخص کنند تا در معرض سارقان قرار نگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: نقش شوم ۲ جوان برای نوجوانان کم سن تهرانی / پلیس فاش کرد – نیوز

https://www.news.ir/125430/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%B4%D9%88%D9%85-%DB%B2-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%85-%D8%B3%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/

حوادث