دسته‌ها
مقالات

ناکامی ۷ عضو باند حفاری غیر مجاز در ۲ استان کشور – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: با هوشیاری نیرو‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی استان مازندران و خوزستان، عملیات حفاری غیرمجاز در شهرستان آمل و اندیکا متوقف و ۷ نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.

ناکامی 7  عضو باند حفاری غیر مجاز در 2 استان کشور

 بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس سردار امیر رحمت‌الهی گفت : با کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در منزل شخصی واقع در شهرستان آمل و فعالیت باند حفاران غیرمجاز مسلح در شهرستان اندیکا به قصد تحصیل اشیاء تاریخی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت استان‌های مازندران و خوزستان قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:در این راستا اکیپ‌هایی مجرب از نیرو‌های یگان حفاظت پس از هماهنگی با دستگاه قضائی و با همراهی عوامل انتظامی به محل‌های مورد نظر عزیمت و ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی، نسبت به دستگیری اعضای باند حفاران غیرمجاز اقدام کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: طی این عملیات‌ها یکی از حفاران غیر مجاز در شهرستان آمل دستگیر و تعداد ۷ دستگاه فلزیاب غیر مجاز کشف و در شهرستان اندیکا نیز ۶ نفر از اعضای باند دستگیر، تعداد یک دستگاه فلزیاب به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز و مقادیری ابزار و ادوات حفاری کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری متهمان و معرفی آن‌ها به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی و حامیان حفاظت از میراث فرهنگی کشور عزیزمان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس و یا شماره تماس ۰۹۶۶۲ با وزارت میراث فرهنگی و یگان حفاظت برای پیشگیری از جرایم اطلاع تا در تامین امنیت جامعه سهیم باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: ناکامی ۷ عضو باند حفاری غیر مجاز در ۲ استان کشور – نیوز

https://www.news.ir/175365/%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85%DB%8C-%DB%B7-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DB%B2-%D8%A7%D8%B3/

حوادث