دسته‌ها
مقالات

مسمومیت وحشتناک ۱۲۰ زن و مرد در روستای شیخ صله/ آب شرب آلوده بود؟! – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، یدالله شکری از افزایش تعداد افراد دارای علائم مسمومیت در روستای شیخ صله این شهرستان به ۱۲۰ نفر خبرداد و گفت: درحال حاضر یازده دستگاه آمبولانس با اکیپ‌های پزشکی در این روستا و بیمارستان صحرایی شهرستان مستقر شده‌اند.

شکری در پی مسمومیت جمعی از اهالی روستای شیخ صله ثلاث باباجانی استان کرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت این حادثه اظهارکرد: ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح دیروز (۱۷ شهریور) تعدادی از اهالی روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی با علائم مسمومیت به بیمارستان صحرایی این شهرستان مراجعه کردند و متعاقب آن تعداد مراجعین دارای علائم مسمومیت از این روستا به بیمارستان صحرایی بیشتر شد.

وی بیان کرد: دو تیم پزشکی را به روستا اعزام کردیم و جلسه شورای بهداشت و مدیریت بحران شهرستان را نیز تشکیل دادیم.

فرماندار ثلاث باباجانی افزود: علیرغم اینکه تعداد مراجعین دارای علائم مسمومیت به بیمارستان صحرایی ثلاث تا ساعت ۱۶ عصر کم شده بود و وضعیت آرامی را می‌گذراندیم، اما از حدود ساعت ۱۷ تعداد مراجعین دوباره افزایش پیدا کرد.

وی تاکید کرد: از صبح دیروز تاکنون جمعا ۱۲۰ نفر دارای علائم مسمومیت در روستای شیخ صله داشته‌ایم که ۲۰ نفر آنها از طریق یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی مرکز استان اعزام شدند.

شکری یادآورشد: همچنین در حال حاضر یازده نفر از اهالی این روستا نیز در بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی بستری هستند و ۸۹ نفر هم بصورت سرپایی مداوا و مرخص شده اند.

او افزود: هم اکنون چهار دستگاه آمبولانس با دو تیم پزشکی که مربوط به شهرستان هستند در روستای شیخ صله مستقر شده‌اند و هفت دستگاه آمبولانس نیز که از شهرستان‌های اطراف اعزام شده‌اند در بیمارستان صحرایی حضور دارند.

فرماندار ثلاث باباجانی اضافه کرد: از آنجایی که احتمال می‌دهیم مسمومیت اهالی این روستا به دلیل آب شرب باشد، برای همین چهار هزار بطری آب معدنی و دو تانکر آبرسان را در روستای شیخ صله مستقر کرده‌ایم و توصیه‌های بهداشتی لازم هم به مردم شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال شناسایی منشا بیماری هستیم، گفت: از منبع آب روستا نمونه گیری شده و مشغول آزمایش آن هستند که احتمالا امروز (سه شنبه) نتایج آن مشخص و اعلام شود.

شکری در پاسخ به اینکه منبع تامین آب شرب روستای شیخ صله از کجاست، گفت: آب روستا و بازارچه شیخ صله از چشمه هدایت می‌شود و به منبع اصلی می‌رسد، در آنجا از طریق یک دستگاه اتوماتیک، کلرزنی می‌شود، اما از آنجایی که طی چند روز گذشته دستگاه اتوماتیک خراب شده و کلرزنی آب دستی انجام می‌شده، حدس ما این است که مسمومیت اهالی روستا به دلیل همین آب شرب باشد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر وضعیت در روستای شیخ صله آرام است و فعلا نیازی به اعزام تیم‌های پزشکی از مرکز استان نیست. اگر موارد جدیدی هم باشد در بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی بستری می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: مسمومیت وحشتناک ۱۲۰ زن و مرد در روستای شیخ صله/ آب شرب آلوده بود؟! – نیوز

https://www.news.ir/179739/%D9%85%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%88%D8%AD%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%A7%DA%A9-%DB%B1%DB%B2%DB%B0-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D8%B4/

حوادث