دسته‌ها
مقالات

مرگ ۲ جوان دیگر براثر غرق شدگی در اصفهان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، منصور شیشه فروش اظهار کرد: جوان ۱۸ ساله‌ای بعد از ظهر امروز بر اثر سهل انگاری و آشنا نبودن با فنون شنا در استخر آب کشاورزی منطقه کلیشاد شهرستان فلاورجان غرق شد و جان خود را از دست داد.

وی به حادثه غرق شدگی دیگری در روز گذشته اشاره کرد و افزود: در حادثه‌ای مشابه روز گذشته جوان ۲۹ ساله اهل منطقه حنا سمیرم برای شنا وارد سد حنا می‌شود که او نیز به دلیل آشنا نبودن با فنون شنا غرق شد.

شیشه فروش ادامه داد: جسد این جوان صبح امروز با تلاش امدادگران و تیم غریق نجات پیدا شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با ابراز تأسف از این دو حادثه در ۲۴ ساعت گذشته، بار دیگر هشدار داد: منابع آبی، استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی استان محل امنی برای شنا و آبتنی افراد نیست.

وی با بیان اینکه مردادماه امسال دمای هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درجا گرم‌تر خواهد بود، گفت: با گرم‌تر شدن هوا افراد تمایل بیشتری به شنا دارند و خطر غرق شدگی در منابع آبی افزایش می‌یابد از این رو به هم وطنان توصیه می‌کنیم به جد از نزدیک شدن به منابع آبی ناایمن خودداری کنند.

شیشه فروش با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در ۴۲ مورد حادثه غرق شدگی در منابع آبی ناایمن استان اصفهان ۳۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند، اضافه کرد: حادثه امروز پانزدهمین مورد غرق شدگی امسال در استخرهای کشاورزی بود.

وی یادآور شد: استخرهای آب باغات کشاورزی و پرورش ماهی با هدف آبیاری تحت فشار با لایه ژئوممبران ایجاد می‌شوند که این لایه بسیار لغزنده است و این امر باعث غرق شدن افراد پس از ورود به استخر می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: شهرداری‌ها و جهاد کشاورزی استان مکلف شدند به مالکان باغات و استخرهای کشاورزی برای ایمنی این مکان‌ها اخطار دهند.

وی افزود: فنس کشی در محدوده استخرها، نصب تابلو شنا ممنوع و تعبیه طناب‌های عرضی درون استخر از جمله موارد ضروری است که مالکان باغات باید رعایت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: مرگ ۲ جوان دیگر براثر غرق شدگی در اصفهان – نیوز

https://www.news.ir/118977/%D9%85%D8%B1%DA%AF-%DB%B2-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86/

حوادث