دسته‌ها
مقالات

مرگ کرونایی زنان این شهر ایران بیشتر از مردان است / هشدار جدی به زنان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شمار زنان قربانی کرونا در سمیرم افزایش یافت.

به گزارش رکنا ،  مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: با فوت ۲ زن در چند روز گذشته در این شهرستان، تعداد فوت‌شدگان کرونایی سمیرم به ۸ نفر افزایش یافته است.

علی‌اصغر صبوحی روز دوشنبه  افزود: زنان در روزهای اخیر بیشترین سهم از فوتی‌ها را در این شهرستان را داشته‌اند.

به گفته وی متاسفانه رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی، شرکت در تجمع‌ها و حتی جشن تولد خانوادگی باعث شد آمار جانباختگان روزانه افزایش پیدا کند و پنج تن از هشت نفر فوتی کرونا در سمیرم، از زنان باشند.

کرونا بلای جان زنان سمیرم

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم این بی دقتی‌ها و افزایش فوت‌شدگان کرونا را نگران‌کننده دانست و گفت: ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی در اماکن عمومی و شلوغ بهترین راه ممکن برای پیگیری و مبارزه با کووید ۱۹ است.

صبوحی اظهارداشت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حتی استفاده از ماسک پارچه‌ای توصیه شده و مردم باید ماسک زدن را جدی بگیرند تا شیوع بیماری کمتر و زنجیره انتقال آن قطع شود.

وی یادآور شد: مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این شهرستان تاکنون دست کم ۲۰۰ نفر رسید که شمار زیادی از این تعداد بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم از اهالی این شهرستان خواست با توجه به افزایش آمار کرونایی‌ها در شهرستان شهرضا در همجواری سمیرم از سفر غیر ضرور به این شهرستان بویژه بازار اصلی و جمعه بازار این شهر خودداری کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرضا چندی قبل گفته بود زنان ۵۵ درصد و مردان ۴۵ درصد از فوتی های کرونا در شهرضا را تشکیل می‌دهند.

فرزانه کمائی میانگین سن مبتلایان به کووید-۱۹ در شهرضا را ۵۰ سال اعلام و تصریح کرد: میانگین سن فوتی‌ها ۶۵ سال است.

شهرستان‌های سمیرم و شهرضا به ترتیب با ۹۰ و ۱۵۵ هزار جمعیت در ۱۶۰ و ۷۵ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: مرگ کرونایی زنان این شهر ایران بیشتر از مردان است / هشدار جدی به زنان – نیوز

https://www.news.ir/119268/%D9%85%D8%B1%DA%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2/

حوادث