دسته‌ها
مقالات

مرگ موسیقیدان مشهور بلوچستان + عکس و جزئیات – نیوزبازنشر خبر از news.ir

موسیقیدان معروف بلوچستان دار فانی را وداع گفت.

رسول بخشی زنگشاهی از استادان برجسته موسیقی نواحی منطقه سیستان و بلوچستان بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت.

به گزارش رکنا ،  رسول بخشی زنگشاهی از استادان برجسته موسیقی نواحی منطقه سیستان و بلوچستان دار فانی را وداع گفت.

مرحوم زنگی شاهی برجسته‌ترین نوازنده ساز (قیچک) بلوچستان است که در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر سال ۹۶ به عنوان چهره برتر قیچک ایران تجلیل شد. او دارای درجه یک هنری (معادل دکتری) از شورای ارزشیابی کشور است. ضمن اینکه چندی پیش نیز آلبوم آثار مرحوم رسول بخش زنگی شاهی باهمکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان وانجمن موسیقی استان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

رسول بخشی زنگشاهی چه کسی بود؟

در پی درگذشت استاد رسول بخشی زنگشاهی سید زاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر هم طی پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت سیدزاده آمده است: «درگذشت استاد رسول بخش زنگشاهی از مفاخر ارزشمند موسیقی نواحی کشور و عضو صندوق اعتباری هنر موجب تاسف و تاثر گردید. او یکی از گنجینه‌های بزرگ موسیقی ایران زمین خصوصاً استان سیستان و بلوچستان بود که در تداوم و اعتلای موسیقی خطه سیستان و بلوچستان خدمات شایانی انجام داد. بی شک نام او در تاریخ موسیقی نواحی کشور و در یاد علاقمندان موسیقی بلوچ زنده خواهد ماند.

اینجانب ضایعه درگذشت این هنرمند عزیز را به جامعه هنری کشور، دوستداران و خانواده عزیزش و هنرمندان صبور سیستان و بلوچستان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش آرزو می‌نمایم.»

حسین مسگرانی رییس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز در پیام تسلیت خود آورده است: «جامعه فرهنگ و هنر استان در غم از دست دادن هنرمندی کم نظیر و برجسته عرصه موسیقی استاد رسول بخش زنگی شاهی، به سوگ نشست. مصیبت و غم از دست دادن نوازنده بی همتای قیچک، استاد بزرگ عرصه موسیقی جامعه موسیقیایی و دوستداران وی را اندوهگین کرد، بی‌گمان نام ایشان در تاریخ موسیقی کشور و استان ماندگار خواهد بود.

علت مرگ موسیقیدان معروف سیستان

از دست دادن استاد زنگی شاهی برای موسیقی استان ضایعه دردناکیست که جا دارد خدمت جامعه فرهنگ و هنر، خصوصاً اهالی موسیقی استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و از درگاه خداوند رحمان برای ایشان مغفرت و رحمت الهی را مسئلت دارم. بدون شک ایشان از تاثیرگذارترین هنرمندان بلوچستان به شمار می رود که دیگر تکرار نخواهد شد.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: مرگ موسیقیدان مشهور بلوچستان + عکس و جزئیات – نیوز

https://www.news.ir/123930/%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D9%84%D9%88%DA%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%D8%AC%D8%B2%D8%A6/

حوادث