دسته‌ها
مقالات

غرق شدن مرد جوان در کرمان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا ، رئیس اورژانس کرمان گفت: شنا در مکان نامناسب باعث فوت یک مرد ۳۰ ساله در ارزوئیه شد.

سید محمد صابری، رئیس اورژانس کرمان در این خصوص اظهار داشت: عصر دیروز یک مرد ۳۰ ساله به علت شنا کردن در استخر کشاورزی در شهرستان ارزوئیه فوت کرد.

بیشترین مکان های منجر به غرق شدن

او افزود: در سامانه اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ بیشترین مکان‌های منجر به غرق شدگی در سطح استان کرمان مربوط به استخر‌های کشاورزی، سد‌ها (به ویژه سد‌های خاکی)، مسیر رودخانه، تجمع آب در محل آبشار‌ها و سایر مکان‌های نامناسب برای شنا است.

صابری بیان داشت: همچنین بیشترین افراد جان باخته ثبت شده در این سامانه از ابتدای امسال در سطح استان کرمان، مرد و در رده سنی ۵ تا ۳۵ سال قرار دارند.

توصیه به مردم در زمینه شنا

او به مردم توصیه کرد: کودکان خود را هرگز تنها نگذارید و از شنا کردن در مکان‌هایی که مجهز به امکانات امدادی برای شنا کردن و تحت نظارت نجارت غریق نیستند، خودداری کنید.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: افرادی که با فنون نجات غریق آشنا نیستند.

در مواجهه با صحنه غرق شدگی فرد دیگری، ضمن حفظ خونسردی و تماس فوری با شماره تلفن‌های امدادی۱۱۲، ۱۱۵ و ۱۲۵ تلاش کنند با ابزاری همانند چوب، الوار، طناب یا حلقه نجات، فرد غرق شده را از آب بیرون کشیده و به نزدیک‌ترین فضای ایمن برای اقدامات نجات انتقال دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: غرق شدن مرد جوان در کرمان – نیوز

https://www.news.ir/176376/%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86/

حوادث