دسته‌ها
مقالات

عروسی در خنداب به خاک و خون کشیده شد / تیراندازی های جشن به ۱۳ مهمان اصابت کرد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شادی نامتعارف در جشن عروسی درخنداب حادثه آفرید و ۱۳ نفر مصدوم شدند.

به گزارش رکنا ، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از مصدومیت ۱۳ نفر به علت شادی نامتعارف و تیراندازی سهوی به سمت میهمانان با سلاح شکاری در مجلسی عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب خبر داد.

محمود خلجی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: نیمه شب امروز گزارشی از یک مورد تیراندازی منجر به مصدومیت تعدادی از میهمانان یک مراسم عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام شد.

تیراندازی در عروسی در خنداب ۱۳ نفر را زخمی کرد

وی افزود: ‌بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و مشخص شد که یکی از میزبانان مجلس در اقدامی نادرست و برای یک شادی نامتعارف، چند تیر هوایی با یک اسلحه شکاری شلیک کرده و در شلیک آخر و به علت بی‌احتیاطی به سمت میهمانان تیراندازی می‌کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد:‌ بر اثر این بی‌احتیاطی تعداد ۱۳ نفر از افراد حاضر در این مراسم عروسی به علت اصابت ساچمه‌های پخش شده در این تیراندازی از نواحی مختلف دچار مصدومیت شدند که بلافاصله جهت مداوا به مرکز درمانی انتقال شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان تشکیل پرونده‌ای در این خصوص برای بررسی دقیق موضوع بیان داشت: سهل انگاری، غفلت و ضعف مهارت‌های لازم در حمل، نگهداری و استفاده صحیح از اسلحه گرم از موضوعاتی بوده که در بسیاری موارد باعث بروز حوادثی تلخ شده است.

تیراندازی های مرگبار در مراسم عروسی ۱۳ زن و مرد را روانه بیمارستان کرد

وی با اشاره به رسوم نادرست و تیراندازی در برخی از مجالس عروس و عزا در تعداد معدودی از شهرستان‌های استان اضافه کرد: تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود و پلیس همواره تاکید داشته است که افراد دارای جواز اسلحه باید در استفاده صحیح از سلاح اطمینان حاصل کرده و از دسترسرس قرار دادن آن برای دیگران اجتناب کنند.

خلجی با ابراز امیداری از همکاری و مشارکت آگاهانه مردم و سازمان های مربوطه در فرهنگ سازی عدم استفاده از سلاح گرم در مراسمات جشن و عزا گفت: ‌تلفن ۱۱۰ در ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش ها مردمی در خصوص استفاده و نگهداری غیرمجاز از سلاح است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: عروسی در خنداب به خاک و خون کشیده شد / تیراندازی های جشن به ۱۳ مهمان اصابت کرد – نیوز

https://www.news.ir/118294/%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF-%D8%AA%DB%8C%D8%B1/

حوادث