دسته‌ها
مقالات

شگرد فیل باهوش برای مبارزه نکردن با کرگدن خشمگین! + فیلم – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، دنیای حیوانات، یکی از جالب‌ترین و در عین حال شگفت انگیزترین دنیای پیرامون ما انسان‌ها به شمار می‌رود. هر یک از جانوران نیز مانند انسان در هنگام مواجهه با خطر به روشی خاص از خود محافظت می‌کند، مثلا مار‌ها با پرتاب زهر، برخی از جانوران نیز به کمک استتار کردن جان خود را حفظ می‌کنند.

اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید در نبرد مرگبار میان فیل با کرگدن کدام یک پیروز خواهد بود؟ شاید برخورداری از شاخ، چالاکی و قدرت مانور در کرگدن‌ها برای فراری دادن فیل‌ها کافی باشد، اما معمولا فیل‌ها به دلیل برخورداری از هوش بالا با استفاده از شگرد‌های خاص از رویارویی با کرگدن‌ها پرهیز می‌کنند.

هوش بالای یک فیل در مبارزه با کرگدن

ویدئویی که به تازگی در فضای مجازی منتشر و تبدیل به ویدئویی داغ تبدیل شده است شگرد جالب یک فیل برای مقابله با کرگدن خشمگین را به تصویر می‌کشد. در ابتدای این ویدئو در حالی که کرگدن خشمگین خود را برای حمله به فیل آماده کرده، فیل با برداشتن یک تکه چوب از روی زمین با خرطوم خود کرگدن را برای لحظه‌ای دچار تردید می‌کند.

شگرد جالب فیل برای فرار از مبارزه با کرگدن

لحظاتی بعد و پس از افتادن چوب از روی خرطوم فیل، کرگدن به سمت این حیوان حمله‌ور شده، اما این فیل بلافاصله دوباره چوب را از روی زمین برداشته و با خرطوم خود آن را به سمت کرگدن پرتاب می‌کند. فیل این عمل را دقیقا مانند یک انسان انجام می‌دهد. کرگدن که از این شگرد فیل برای دفاع از خود حیرت‌زده شده است فرار را به ماندن و مبارزه ترجیح می‌دهد.

این ویدوی جالب پس از انتشار در توئیتر مورد توجه کاربران قرار گرفت و تبدیل به ویدئویی پربازدید شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: شگرد فیل باهوش برای مبارزه نکردن با کرگدن خشمگین! + فیلم – نیوز

https://www.news.ir/149539/%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%DA%AF/

حوادث