دسته‌ها
مقالات

شکار پرنده مهاجر فنلاندی در فریدونکنار + تصویر- اخبار محیط زیست – اخبار اجتماعی تسنیم – Tasnim – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم؛ همه ساله و همزمان با آغاز فصل پاییز و معتدل شدن هوا در شهرهای شمالی کشور، انوع پرندگان مهاجر از نقاط سردسیر دنیا به قصد مهاجرت در تالاب‌ها و دریاچه‌های شمالی ایران سکونت می‌کنند که از جمله این مناطق که دارای جذابیت و فرصتی برای زندگی پرندگان مهاجر است، می‌توان به تالاب میانکاله و بخشی از منطقه فریدونکار اشاره کرد.

اما مهاجرت این پرندگان از نژادهای گوناگون، مشکلاتی برای آنها و حتی فعالان محیط زیست ایجاد کرده به نحوی که هر ساله در همین مقطع زمانی، شاهد شکار بی‌رویه این پرندگان در این مناطق از سوی شکارچیان هستیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نکته حائز اهمیت دیگر در شکار پرندگان مهاجر در منطقه فریدونکار، فروش لاشه آنها به رستوران‌‌های بین‌‌راهی و سِرو غذا با گوشن این پرندگان است که علی‌رغم هشدارهای جدی یگان حفاظت محیط زیست مبنی بر برخورد با این رستوران‌ها اما همچنان شاهد داد و ستد لاشه این پرندگان بین شکارچیان و صاحبان رستوران‌ها هستیم.

به تازگی نیز تصویری در فضای مجازی در حال رد و بدل شدن است که نشان می‌دهد، یکی از همین پرندگان مهاجر که با پلاک شناسایی و از کشور فنلاند به ایران مهاجرت کرده، طعمه شکارچیان شده است.

با وجود پیگیری‌های مکرر و متعدد فعالان و دوستداران محیط زیست، اقدام مناسبی برای جلوگیری از شکار پرندگان مهاجر در فریدونکار و دیگر نقاط مهاجرپذیر کشور صورت نمی‌گیرد.

شکار , شکارفروشی , بحران های محیط زیست ,

انتهای پیام/

لینک منبع: شکار پرنده مهاجر فنلاندی در فریدونکنار + تصویر- اخبار محیط زیست – اخبار اجتماعی تسنیم – Tasnim – نیوز

https://www.news.ir/246876/%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%88%D9%86%DA%A9%D9%86%D8%A7/

حوادث