دسته‌ها
مقالات

شهرداری سرپل ذهاب زلزله‌زدگان را آواره می کند ؟ – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، مستأجران زلزله‌زده سرپل‌ذهاب که در کانکس مستقر هستند با اولتیماتوم شهرداری فقط ۴۸ ساعت فرصت دارند یک سرپناه برای خود بیابند و این در حالی است که بیشتر آنان توان مالی ندارند.

عده‌ای از مستاجرین سرپل‌ذهابی که زلزله آنها را کانکس‌نشین کرد و پس از بازسازی شهر و تکمیل شدن واحدهای مسکونی، قدرت رهن و اجاره بهای خانه‌های جدیدالاحداث را ندارند و بلاتکلیف در کانکس، روزگار گرم تابستان و سرمای زمستان طاقت فرسای خود را زیر سقف کانکس و چادر می‌گذرانند از این موضع‌گیری شهرداری گلایه دارند.

شهروندان انقلابی این دیار که تمام دار و ندار خود را در زلزله از دست داده‌اند، یک بار دیگر نیز در دوران جنگ تحمیلی دار و ندارشان را از دست دادند و وعده‌های مختلف دولت به زلزله‌زدگان در بخش‌های متعددی به‌طور کامل محقق نشده است و تبعات این تصمیم عجولانه نمی‌تواند خوب باشد.

بی‌شک اقدام عجولانه مسئولان امر در اتخاذ چنین تصمیمی پذیرفتنی نیست و بهتر است قبل از اجرای آن ساماندهی مستأجران و کانکس‌نشینان در دستور کار قرار بگیرد، چراکه با وضعیت بالا رفتن قیمت اجناس و مصالح ساختمانی و اجاره‌های سرسام‌آور، امکان ساخت خانه یا اجاره واحد مسکونی برای بسیاری از شهروندان میسر نیست.

نکته دیگر این است که آیا مسئولان به تمام وعده‌ها و وظایف خویش در قبال زلزله‌زدگان عمل کرده‌اند که چنین تصمیماتی می‌گیرند؟ قطعاً هیچ شهروندی مایل نیست در شرایط سخت کانکس زندگی کند و این وضعیت تنها راه و آخرین چاره آن‌ها است و ارائه تسهیلات، تأمین زمین و مصالح ساختمانی و تسهیل روند ساخت و ساز مطالبه و حق زلزله‌زدگان است که بر دوش مسئولان امر باقی مانده است و باید به‌صورت جدی و مؤثر در دستور کار قرار بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: شهرداری سرپل ذهاب زلزله‌زدگان را آواره می کند ؟ – نیوز

https://www.news.ir/122604/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE%D9%84-%D8%B0%D9%87%D8%A7%D8%A8-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%B2%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%B1/

حوادث