دسته‌ها
مقالات

شناسایی ۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان/ ۸ نفر دیگر جان باختند – نیوزبازنشر خبر از news.ir

کرونا در کردستان / فرزین رضاعی  اظهار کرد: ۳۳ بیمار جدید مبتلاء به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.

به گزارش رکنا ، به گفته وی، در حال حاضر ۱۹۴بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: ۹۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان توحید سنندج، ۲ نفر بیمارستان بعثت سنندج، ۱۵ نفر در بیمارستان کوثر سنندج، ۲۱ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، ۱۸ نفر در بیمارستان فجر مریوان، ۱۶ نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، ۶ نفر در بیمارستان امام حسین بیجار، ۷ نفر در بیمارستان بیمارستان سینای کامیاران، یک نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) دیواندره، ۱۱ نفر در بیمارستان رازی بانه، ۲ نفر در بیمارستان شهدای دهگلان و یک نفر در بیمارستان شهید چمران سرواباد بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: ۵۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در حال حاضر در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ ۸ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون در استان ۳۸۷ نفر بوده است.

آخرین وضعیت کرونا در کردستان

وی با بیان اینکه سنندج با ۱۲۸ نفر بیشترین آمار فوتی ها بر اثر ابتلا به کرونا را در استان به خود اختصا داده است، گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون ۷۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، ۲۲ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در بیجار، ۳۶ نفر در کامیاران، ۲۹ نفر در دیواندره، ۱۰ نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: شناسایی ۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان/ ۸ نفر دیگر جان باختند – نیوز

https://www.news.ir/123200/%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DB%B3%DB%B3-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1/

حوادث