دسته‌ها
مقالات

سارقان ۱۰ میلیاردی خانه ای در جنوب تهران دستگیر شدند – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا،  سرهنگ کارآگاه “علی عزیزخانی” در تشریح این خبر گفت: اوایل بهمن سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۶۱ ابوذر تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد .

وی بیان داشت: شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار داشت، سوم بهمن ماه برای رفتن به محل کار منزل خود را در خیابان فلاح ترک کردم و ساعت ۷ بعد از ظهر پس از بازگشت متوجه شدم سارق یا سارقان از طریق تخریب درب ورودی وارد منزل شده و گاوصندوق حاوی طلاجات و دلار به ارزش۱۰ میلیارد ریال را به سرقت برده اند .

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بیان داشت : با وصول پرونده کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل برای بررسی محل و پایش جغرافیای محدوده وقوع جرم راهی محل سرقت شدند و متوجه شدند سارقان که تعداد آنها ۵ نفر بوده توسط یکی از همسایگان مشاهده شده اند و با استفاده از سلاح سرد پس از تهدید شاهد با انتقال گاوصندوق به داخل یک دستگاه خودوری ۴۰۵ که پلاک آن کاملا مخدوش و ناخوانا بوده از صحنه سرقت گریخته اند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت : سرنخ های صحنه سرقت و یافته های کارآگاهان حاکی از آن بود یکی از بستگان مال باخته به نام وحید در سرقت نقش داشته است که برای اثبات فرضیه و تحقیقات پلیسی پس از هماهنگی با مقام قضائی وی بیست و هشتم تیرماه احضار که به مشارکت خود در سرقت اقرار کرد.

سارقان طلا در تهران به دام افتادند

وی افزود: وحید اعلام داشت، از نگهداری طلاجات و دلار در منزل مال باخته مطلع بودم و از طرفی می دانستم در زمان سرقت مال باخته و اعضای خانواده حضور ندارند که با هماهنگی برادرم بنام حمید و سه نفر دیگر بنام های اصغر، رسول و سیامک که از سارقان حرفه ای وسابقه دار ساکن در اسلامشهر می باشند، سرقت از منزل مال باخته را مرتکب شده و پس از انتقال گاوصندوق به بیابان های اطراف اسلامشهر و تخریب آن پول و طلاجات را بین خودمان تقسیم کردیم .

کارآگاه عزیزخانی افزود : با توجه به اعتراف متهم بلافاصله در همان روز با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان به شهرستان اسلامشهر اعزام و حمید را دستگیر و یک دستگاه خودروی ۲۰۶ تحت تصرف وی که از محل فروش اموال مسروقه خریداری شده بود نیز توقیف کردند .

وی در ادامه گفت : در ادامه اقدامات پلیسی چند روزه در بیست و نهم تیرماه سه متهم متواری در شهرستان اسلامشهر شناسایی و در حالی که قصد درگیری با ماموران و فرار را داشتند با شلیک تیر هوایی و هوشیاری کارآگاهان دستگیر شدند و یک دستگاه خودروی برلیانس خریداری شده از محل فروش اموال مسروقه نیز از رسول کشف و توقیف می شود .

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در پایان گفت : شناسایی مالخران و جرائم مشابه متهمان در دستور کار قرار دارد و متهمان با دستور قضائی در اختیار این پایگاه می باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: سارقان ۱۰ میلیاردی خانه ای در جنوب تهران دستگیر شدند – نیوز

https://www.news.ir/150914/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86-%DB%B1%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7/

حوادث