دسته‌ها
مقالات

سارقان در کیمن خودروهای با ایمنی کمتر / پلیس تهران هشدار داد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

سرهنگ” محمود مالمیر” در گفت و گو با خبرنگار پلیس با اشاره به اینکه سارقان خودرو و لوازم خودرو معمولاً به سراغ خودرو هایی می روند که ایمنی کمتری دارند گفت :رعایت نکات مراقبتی از خودرو علاوه بر اینکه در ارتقائ امنیت عمومی گامی موثر است و پلیس را در ایجاد و حفظ نظم عمومی کند، در پیشگیری از وقوع سرقت بسیار خائز اهمیت است.

به گزارش رکنا ، وی از رانندگان وسائط نقلیه خواست: خودرو ی خود را به دزدگیرسویچی، قفل پدال، قفل سویچی، قفل و زنجیر تجهیز کنند. و از تجهیزات ایمنی برای جلوگیری از باز کردن شیشه های خودرو استفاده کنید.

این مقام پلیسی افزود: هنگام دور شدن از خودرو، سیستم ایمنی آن را فعال کنید و خودروی خود را در محل های خلوت پارک نکنید و اتومبیل را در حالت روشن تنها نگذارید.

وی توصیه کرد: اگر اتو مبیل شما دچار نقص فنی شد ومجبور شدید ،آن را هل دهید به هیچ وجه اجازه ندهید، افراد ناشناس پشت فرمان بنشینند و اتومبیل را به تعمیرگاه غیر معتبر و ناشناس نسپارید.

سرهنگ مالمیر افزود: هنگام ترک اتومبیل، دقت کنید درب و شیشه ها کاملا بسته وقفل باشند و هنگام ترک اتومبیل، ازجا گذاشتن کیف، اشیای قیمتی در داخل خودر پرهیز کنید و از پارکینگ های عمومی برای پارک خودرو استفاده کنید.

رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر تصریح کرد: تا حد امکان از رادیو پخش های کشوئی استفاده کنید وبه هنگام ترک خودرو آنرا بردارید. به افراد نا آشنا اطمینان نکنید و اتومبیل خودرو را تا زمانی که درآن مسافر نشسته است، ترک نکنید.

این مقام انتظامی افزود: در زمان خروج از پارکینگ ابتداد خودرو را خاموش کنید، سوئیچ را بردارید وسپس درب پارکینگ را ببندید. چنانچه اتومبیل خود را در پارکینگ منزل پارک می کنید، حتما همه درب های آن راقفل کنید واز گذاشتن سوئیچ روی آن بپرهیزید. هنگام تصادف یا نزاع هایی که احتمال ساختگی بودن آنها وجود دارد مراقب باشید و اتومبیل خود را رها نکنید. با اطمینان از اینکه فرزند خردسال شما، در خودرو نشسته است، اتومبیل خود را رها نکنید چرا که احتمال وقوع هرگونه حادثه ناگواری وجود دارد.

وی تاکید کرد: چنانچه از افردا ناشناس اتومبیل خریده اید ، قفل درب ها و تجهیزات ایمنی آن را تعویض کنید و هنگام سوار شدن مسافران، مقصد آنها را جویا شوید و حتی المقدور از انتقال آنان به مناطقی که آشنایی کافی ندارید اجتناب کنید.

کلانتر محله تهران سر گفت: هنگام رفتن به تفریح و مسافرت، در زمان توقف و استراحت، باتوجه به همراه داشتن و وجود وسایل مسافرت در صندوق عقب و داخل کابین، حتما خودرو در نزدیکی و جلوی دید خود و خانواده پارک کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: سارقان در کیمن خودروهای با ایمنی کمتر / پلیس تهران هشدار داد – نیوز

https://www.news.ir/126449/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D9%85%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1/

حوادث