دسته‌ها
مقالات

رهایی گروگان در عملیات بامدادی پلیس فارس – شوک آنلاین – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شوک: فرمانده انتظامی استان فارس گفت: بامداد روز یکشنبه ۱۹ مرداد، طی یک عملیات پیچیده، ماموران پلیس در شیراز موفق شدند با دستگیری گروگان‌گیر، فرد به گروگان گرفته شده را آزاد کنند.

سردار رهام بخش حبیبی گفت: در پی وصول یک فقره نیابت قضایی از بخش “ریگ” توابع شهرستان “گناوه” استان بوشهر به پلیس آگاهی استان فارس، موضوع شناسایی و دستگیری متهم متواری این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس فارس، حبیبی با بیان اینکه متهم متواری دارای سوابق متعدد کیفری بوده است، افزود: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد که وی در یکی از محله های شهر شیراز مخفی شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با تلاش مأموران پلیس آگاهی محل اختفاء متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، بامداد امروز به آن مکان اعزام شدند، گفت: ماموران با ارائه هشدارهای لازم به متهم، خواستار تسلیم شدن وی شدند که ضمن بی توجهی اقدام به تیراندازی به سمت مأموران انتظامی کرده و با وارد شدن به یکی از منزل های همجوار، اقدام به گروگان گرفتن یک زن کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: پس از ساعت ها گفت و گو و انجام عملیات روانی توسط مأموران انتظامی، در نهایت متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و خلع سلاح و فرد گروگان گرفته شده به صورت صحیح و سالم آزاد شد.

حبیبی با بیان اینکه از این متهم، ۲ قبضه اسلحه جنگی به همراه چهار عدد خشاب و تعداد زیادی فشنگ کشف شد، افزود: در سوابق این متهم ۱۰ فقره سابقه کیفری از جمله ایراد ضرب و جرح عمدی، سرقت، قاچاق مواد مخدر، تهدید و قتل مشاهده می شود.

فرمانده انتظامی استان فارس هشدار داد: استان فارس محل ناامنی برای فعالیت افراد مخل نظم و امنیت عمومی بوده و پلیس فارس به صورت قانونی و قاطع با اینگونه موارد برخورد می کند.

ایسنا

لینک منبع: رهایی گروگان در عملیات بامدادی پلیس فارس – شوک آنلاین – نیوز

https://www.news.ir/144495/%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%81%D8%A7/

حوادث