دسته‌ها
مقالات

راز کلاهبرداری های میلیاردی در سرقت میلیونی خانه لوکس فاش شد / پلیس تهران خبر داد + عکس – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه “سید علی شریفی” گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه ۲۰ بهمن ماه سال گذشته ۴ مرد به در منزلش واقع در اقدسیه مراجعه و با شکستن در وارد شده و یک ساعت طلا به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال را سرقت کرده اند بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه شاکی موفق شده بود شماره پلاک خودرو متهمان را یادداشت کند، افزود: پس از ارجاع پرونده به پایگاه یکم پلیس آگاهی تحقیقات اولیه برای شناسایی سارقان صورت گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد : تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه ۳۱ فروردین ماه خودرو متهمان در اتوبان مدرس توسط واحد گشت پلیس آگاهی متوقف و راننده آن به نام شهروز متولد ۱۳۵۷ دستگیر و برای انجام تحقیقات به پایگاه یکم انتقال می یابد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بیان داشت: گزارش واحد گشت پلیس آگاهی حاکی از آن بود در بازرسی از خودرو توقیفی ۳۰ سند ملک جعلی کشف و در بررسی های تکمیلی مشخص شد که مدارک و سند شاکی نیز جعل شده است.

وی افزود: ظن ماموران مبنی بر فروش ملک شاکی با استفاده از اسناد جعلی توسط متهم قوت گرفت و وی برای تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار گرفت.

کلاهبرداری ۲۰۵ میلیارد تومانی در تهران

سرهنگ شریفی ابراز داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که شهروز عضو یک باند بزرگ جعل و کلاهبرداری است و این افراد تا کنون ۳ ملک بزرگ در تهران را به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیارد تومان فروخته اند و قصد داشتند با سند های جعلی تهیه شده ۳۰ ملک دیگر را به همین شیوه بفروشند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی سرکرده باند به نام جهانگیر و هم دست وی به نام رضا در ۶ اردیبهشت ماه دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: متهم اصلی اعتراف کرد، تهیه اسناد جعلی و طرح نقشه ارتکاب این جرایم را با سه همدست دیگر به نام های حسین، کامران و نادر انجام داده است و علاوه بر ۳ فقره ملک در تهران یک فقره ملک دیگر نیز در فردیس کرج به ارزش ۵ میلیارد تومان فروخته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت : با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی هر ۳ متهم با دستور قضائی برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر متهمان در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: راز کلاهبرداری های میلیاردی در سرقت میلیونی خانه لوکس فاش شد / پلیس تهران خبر داد + عکس – نیوز

https://www.news.ir/147648/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%82%D8%AA-%D9%85%DB%8C/

حوادث