دسته‌ها
مقالات

دستگیری ۲ شکارچی متخلف در خاتم – نیوزبازنشر خبر از news.ir

 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خاتم گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در گشت و پایش شبانه ۲ شکارچی متخلف را دستگیر کردند.

به گزارش رکنا، موسی شمسایی روز جمعه  افزود: ماموران در حین گشت زنی متوجه حضور شکارچیان متخلف در مناطق جنگلی خارج از مناطق حفاظت شده شهرستان شدند و با کمین در مسیر آنها، در ساعت ۲ بامداد موفق به دستگیری متخلفان شدند.

وی خاطرنشان کرد: شکارچیان در تاریکی شب با استفاده از چراغ قوه مشغول شکار و صید پرندگان با ارزش وحشی منطقه بودند دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.

وی با بیان اینکه در این مناطق پرندگان وحشی از جمله کبک و تیهو حضور دارد، افزود: جریمه ضرر و زیان وارده بابت شکار هر قطعه کبک به محیط زیست، سه میلیون ریال است که با رای دادگاه به حساب دولت واریز می شود.

شمسایی اظهار کرد: اجزا اکوسیستم هر کدام نقش موثری در طبیعت دارد، اگر آنها را از بین ببریم ، اختلالی در نظم ایجاد می شود و از مردم می خواهیم با اطلاع از هرگونه شکارغیر قانونی و غیرمجاز مراتب را به اداره محیط زیست خاتم اطلاع دهند تا بتوانیم سریع وارد عمل شده و به موضوع رسیدگی کنیم.

جنگل‌های طبیعی باغ شادی و باغ معدن خاتم در دهستان چاهک و در روستای بختیاری این شهرستان قرار دارد، که این مناطق از زیستگاه‌های مهم استان یزد است.

به گفته مسوولان سالانه بیش از ۱۲ هزار گردشگر از اکوتوریسم و بناهای تاریخی خاتم دیدن می کنند و در منطقه حفاظت شده باغ شادی و جنگل های باغ شادی و باغ معدن گونه‌هایی از گوزن زرد ایرانی، آهو، کل، بز و میش و پرندگانی چون کبک و تیهو زیست می‌کنند.

شهرستان خاتم از ۶۴ هزار هکتار جنگل برخوردار است و هرات مرکز این شهرستان در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری ۲ شکارچی متخلف در خاتم – نیوز

https://www.news.ir/148436/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DB%B2-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85/

حوادث