دسته‌ها
مقالات

دستگیری گنج یابان غیرمجاز در اراک – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا ، ماموران انتظامی شهرستان فراهان با حضور به موقع خود حفاران غیرمجاز آثار باستانی را غافلگیر کردند و آن‌ها را قبل از اقدام دستگیر و از این افراد یک دستگاه گنج یاب و دیگر وسایل حفاری کشف کردند.

سرهنگ اسفندیار نظری فرمانده انتظامی شهرستان فراهان با تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که افرادی در سطح شهرستان قصد حفاری به منظور کشف عتیقه جات و آثار باستانی را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ نظری افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع، تیمی از مأموران انتظامی کلانتری ۱۱ به محل اعزام و ۴ نفر را با یک دستگاه خودرو سواری در محل مشاهده کردند.

در خودروی گنج یابان غیرمجاز چه بود؟

او اضافه کرد: پس از بررسی‌های میدانی و تحقیقات پلیس مشخص شد که این افراد درصدد حفاری غیرمجاز در سطح شهرستان هستند و در بازرسی از خودروی آنان، یک دستگاه گنج یاب و دیگر وسایل متفرقه کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فراهان با اشاره به عزم و اراده راسخ پلیس در برخورد قاطع با غارتگران میراث فرهنگی و آثار باستانی، از عموم شهروندان خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات خود مبنی بر تردد افراد و یا وسایل نقلیه مشکوک را با سامانه تلفنی ۱۱۰ به عنوان پل ارتباطی پلیس و مردم در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری گنج یابان غیرمجاز در اراک – نیوز

https://www.news.ir/122093/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D9%86%D8%AC-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9/

حوادث