دسته‌ها
مقالات

دستگیری کلاهبردار ۱۰۰ میلیاردی با فروش عتیقه جات تقلبی در گلستان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سرهنگ سعید دادگر فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری اعضای باند فروش عتیقه جات تقلبی و اعتراف متهمان به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد و گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط عده ای ناشناس، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

با بررسی های مقدماتی ماموران مشخص شد، متهمان که اهل استان خراسان شمالی بودند طعمه های خود را در گلستان و مازندران شناسایی کرده و به بهانه فروش تعداد زیادی سکه و اشیاء عتیقه با قیمتی مناسب با آنان قرار ملاقات حضوری می گذاشتند.

وی افزود: در این قرارها، متهمان با نشان دادن ۲ عدد سکه واقعی، اعتماد مال باختگان را جلب و پس از دریافت مبالغ هنگفتی وجه نقد، تعداد زیادی سکه و عتیقه جات تقلبی به آنان فروخته و از محل متواری می شدند. در مواردی نیز که خریداران متوجه تقلبی بودن اشیاء عتیقه می شدند، کلاهبرداران با تهدید مبالغ را گرفته و اقدام به فرار می کردند.

تحقیقات تخصصی و میدانی پلیس آغاز شد و سرانجام با اشراف اطلاعاتی ماموران، اعضای این باند ۴ نفره شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی طی ۲ عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در “گرگان” و “آق قلا” دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: متهمان در مواجهه با مستندات پلیس چاره ای جز اعتراف نداشتند و تا کنون به ارتکاب ۱۱ فقره کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اقرار کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری کلاهبردار ۱۰۰ میلیاردی با فروش عتیقه جات تقلبی در گلستان – نیوز

https://www.news.ir/152148/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%88/

حوادث