دسته‌ها
مقالات

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در پوشش ثبت نام استخدامی شرکت – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا ، رئیس پلیس فتا مازندران از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد درگاه جعلی (ثبت‌نام استخدامی شرکت) در شبکه‌های اجتماعی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد کرده بود، خبر داد .

سرهنگ دوم سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران مبنی بر اینکه برای هزینه ثبت‌نام استخدامی در شرکتی به درگاه جعلی پرداخت هدایت شدند و پس از درج اطلاعات حساب بانکی تراکنش ناموفق داشته اند و بعد از آن مبلغ جمعاً به مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال از حساب بانکی شان به صورت غیر مجاز برداشت شده است ؛ پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکیان موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم ساکن استان مرکزی است که با هماهنگی مقام قضائی و نیابت، نامبرده دستگیر و به پلیس فتا استان منتقل شد.

برداشت غیر مجاز از حساب ۴۰ شهروند مازندرانی

سرهنگ خورشاد بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با روبه ‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به برداشت غیر مجاز از حساب ۴۰ نفر از شهروندان مازندرانی به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال عتراف کرد.

توصیه پلیس به شهروندان

رئیس پلیس فتا استان مازندران تاکید کرد: تبلیغات، پیشنهادهای فریبنده و حقوق‌های غیر متعارف در فضای مجازی ممکن است دامی برای کلاهبرداری از متقاضیان کارباشد ،افراد باید حتما به صورت حضوری قبل از استخدام با صاحب آگهی ملاقات کنند و از محل فعالیت وی مطلع شوند و در صورت اطمینان از صحت موضوع، اقدامات بعدی را انجام دهند.

سرهنگ خورشاد از کاربران خواست: تا در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریتهای سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری کلاهبردار اینترنتی در پوشش ثبت نام استخدامی شرکت – نیوز

https://www.news.ir/176514/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4-%D8%AB%D8%A8/

حوادث