دسته‌ها
مقالات

دستگیری کلاهبرداران حرفه ای در اصفهان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سرهنگ” حسین ترکیان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری خریداران اجناس دسته دوم از آن‌ها تحقیقات در این خصوص توسط کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان آغاز شد.

او افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، شاکیان کالا‌های دسته دوم خود را جهت فروش در سایت دیوار و شیپور ثبت نموده و افرادی به عنوان خریدار با آن‌ها تماس گرفته و پس از قرار ملاقات و دیدن اجناس در ازای ثمن معامله اقدام به ارائه چک بانکی و یا دلار می‌کردند که شاکیان بعداً متوجه سرقتی بودن چک‌ها و جعلی بودن دلار‌ ها می‌شدند.

دستگیری ۳ کلاهبردار اصفهانی توسط پلیس

او افزود: کارآگاهان در ادامه با انجام تحقیقات از مال باختگان و بکارگیری یک سری اقدامات علمی و تخصصی و استفاده از تجهیزات هوشمند موفق شدند هویت اعضای این باند که ۳ نفر بودند را بدست آورند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ۲ نفر از متهمان دارای سوابق متعدد در زمینه کلاهبرداری بودند اظهار داشت: پس از مشخص شدن هویت کلاهبرداران، ماموران با اخذ مجوز از مقام قضائی طی یک عملیات منسجم و هماهنگ آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان از ۸ نفر مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند اظهار داشت: با شناسایی متهمان از سوی مال باختگان و اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی خود در این خصوص پرونده تشکیل و هر ۳ نفر برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری کلاهبرداران حرفه ای در اصفهان – نیوز

https://www.news.ir/119830/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86/

حوادث