دسته‌ها
مقالات

دستگیری قاتل ۴ همسایه بعد از ۲۷ سال فرار در تهران – شوک آنلاین – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شوک: رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران از دستگیری قاتل فراری پس از ۲۷ سال خبر داد .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی در تشریح این خبر گفت : بیست و هشتم تیرماه حکم جلبی از دادسرای ناحیه ۲۷ تهران مبنی بر دستگیری شخصی به نام محمد متولد سال ۱۳۴۷ که در سال ۱۳۷۲ مرتکب قتل ۲ نفر از همسایگان خود شده بود به اداره هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود : پس از وصول حکم جلب و با توجه به اهمیت جرم و میزان محکومیت صادره تیمی از کارآگاهان اداره هشتم برای دستگیری محکوم متواری اقدامات اولیه را انجام و با بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم موفق به شناسایی منزل وی در جنوب تهران می شوند.

وی افزود: با توجه به دستور قضایی در اقدامی ضربتی ساعت ۱۲ ظهر سی و یکم خرداد ماه وی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می یابد.

این مقام انتظامی توضیح داد: محمد پس از انتقال به پلیس آگاهی در خصوص محکومیت خود اظهار داشت، سال ۱۳۷۲ پس از پایان خدمت سربازی به شهر محل سکونتم در یکی از شهرهای غربی کشور بازگشتم که متوجه شدم برادر بزرگترم به نام حمید متولد سال ۱۳۴۳ بر سر یک قطعه زمین کشاورزی با همسایگانش درگیری دارند و چندین مرتبه بین آن ها نزاعی به وقوع پیوسته است.

گزافی افزود: محمد در ادامه اظهارات خود بیان داشت، پس از نزاع و مرگ ۴ تن از همسایگان، من و برادرم به تهران آمدیم و تشکیل خانواده دادیم تا اینکه در سال ۱۳۸۳ برادرم در اثر یک سانحه رانندگی فوت کرد و من هم چون می دانستم تحت تعقیب هستم مغازه ای تهیه کردم و به دور از اتفاقاتی که در دور و برم بود، مشغول کار و زندگی شدم و اکنون ۴ فرزند دارم .

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران اعلام داشت : با توجه به رای و حکم صادره از دادگاه مشخص بود که محمد و حمید هر دو به قتل ۴ نفر با استفاده از سلاح گرم محکوم به قصاص در برابر قتل محکوم شده اند.

این مقام پلیسی گفت : با دستگیری یکی از محکومان پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ارسال شد.
فارس

لینک منبع: دستگیری قاتل ۴ همسایه بعد از ۲۷ سال فرار در تهران – شوک آنلاین – نیوز

https://www.news.ir/123956/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84-%DB%B4-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2%DB%B7-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1/

حوادث