دسته‌ها
مقالات

دستگیری عامل ایجاد حریق در منطقه حفاظت شده آق داغ اردبیل – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: فردی که به دلایل واهی مشغول ایجاد حریق در مراتع و پوشش جنگلی درختچه‌ای اراضی ملی منطقه حفاظت شده آق داغ در بخش شاهرود بود، با هوشیاری محیط بانان پاسگاه محیط بانی لرد شناسایی و دستگیر شد.

مهدی کسائی اظهار داشت: متخلف دستگیر شده پس از تشکیل و تکمیل پرونده تخلف به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی بخش مرکزی شهرستان خلخال معرفی شد.

آتش سوزی در منطقه حفاظت شده آق داغ اردبیل

وی با اشاره به اینکه برخی از آتش سوزی‌ها در منطقه به علت سهل انگاری مسافران و گاهی چوپانان محلی که بدون رعایت جوانب احتیاط ایجاد آتش می‌کنند، رخ می‌دهد افزود: به منظور جلوگیری از حریق‌های احتمالی در منطقه تیم واکنش سریع یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال تشکیل و پایش و بررسی مناطق جهت جلوگیری از آتش‌سوزی را در اولویت قرار داده که امسال طی ۴ عملیات در منطقه حفاظت شده آق داغ، آتش سوزی با هوشیاری محیط بانان منطقه مهار و از گسترش آن جلوگیری شده است.

کسائی همکاری مردم در عدم روشن کردن آتش در طبیعت و اطمینان از خاموشی آن را گام مهمی در حفظ محیط زیست و پیشگیری در عدم وقوع آتش سوزی ها در مراتع و اراضی ملی عنوان کرد.

منطقه حفاظت شده آق داغ به وسعت ۸۸ هزار هکتار در شهرستان خلخال واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری عامل ایجاد حریق در منطقه حفاظت شده آق داغ اردبیل – نیوز

https://www.news.ir/126377/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA/

حوادث