دسته‌ها
مقالات

دستگیری شکارچیان متخلف در شوشتر – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از دستگیری یک گروه شکارچی غیرمجاز و کشف و ضبط ۱۵ قطعه پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

دستگیری شکارچیان متخلف در شوشتر

به گزارش رکنا، بهروز نجاتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین گشت زنی زیستگاه‌های آزاد و اراضی کشاورزی حوزه استحفاظی یک گروه شکارچی غیرمجاز را در حین شکار ۱۵ قطعه پرنده پرندگان وحشی شناسایی و دستگیر کردند.

کشف و ضبط ۱۵ قطعه از پرندگان وحشی شوشتر

او با اشاره به اینکه لاشه ١۵ قطعه قمری، کبوتر وحشی و یک قطعه پرنده حمایت شده دراج به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دارای مجوز حمل را کشف و ضبط کردند، افزود: شکار و صید جانوران وحشی بدون داشتن پروانه، تخلف بوده و حمایت شده نیز مستلزم کسب پروانه ویژه بوده که این موارد در مواد ١٠ و ١٢ قانون شکار و صید به آن‌ها اشاره و جرم انگاری شده است.

نجاتی بیان کرد: به منظور اجرای بند (چ) ماده ٣ قانون شکار و صید که منجر به مصوبه ۴۴٢ شورای عالی حفاظت محیط زیست شده است بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار هر قطعه کبوتر وحشی مبلغ ۵۰۰ هزار ریال و هر قطعه دراج مبلغ ۶ میلیون ریال تعیین شده که متخلفان می‌بایست علاوه بر جریمه کیفری که از سوی مراجع قضایی در نظر گرفته می‌شود به محیط زیست پرداخت نمایند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: دستگیری شکارچیان متخلف در شوشتر – نیوز

https://www.news.ir/175775/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%88%D8%B4%D8%AA%D8%B1/

حوادث