دسته‌ها
مقالات

دستگیری شکارچیان متخلف در دامغان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

 رئیس حفاظت از محیط زیست دامغان گفت: طی کنترل و پایش محیط بانان در مناطق کوهستانی شهرستان دو گروه شکارچی غیر مجاز دستگیر و از آنها اسلحه شکاری و گوشت کشف شد.

به گزارش رکنا،  علی آذرپور صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی محیط زیست دامغان با بیان اینکه با تلاش مأمورین یگان حفاظت محیط زیست دامغان دو گروه شکارچی متخلف دستگیر شدند، ابراز کرد: طی کنترل و پایش محیط‌بانان در مناطق کوهستانی رشم یک شکارچی که اقدام به حمل یک قبضه سلاح شکاری می‌کرد قبل از ارتکاب جرم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شهر امیریه شد.

وی افزود: برابر گزارش‌های متعدد واصله مردمی مبنی بر اینکه یک گروه شکارچی غیرمجاز در منطقه سربند و لار کوه دیباج جانوران وحشی را شکار و اقدام به فروش گوشت می‌کنند، افزود: مأموران چندین مرحله این افراد را زیر نظر گرفته اما موفق به دستگیری آنها در شکارگاه نشدند و با تحقیق و جست جو، مخفیگاه این افراد را در شهر دیباج شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضائی شهر دامغان از این مکان بازدید به عمل آمد.

دستگیری شکارچیان خلافکار در دامغان

رئیس محیط زیست دامغان با بیان اینکه یک قبضه سلاح جنگی کالیبر ۳۰۸، مقداری از لاشه گراز وحشی، یک دست کله و پاچه و مقداری گوشت شکار قوچ وحشی و سه دستگاه دوربین شکاری و یک کوله پشتی کشف شد، ابراز کرد: برای این فرد متخلف در قانون محیط زیست بیش از ۲۵۰ میلیون ریال جریمه قید شده که البته پرونده این فرد خاطی در دستگاه قضائی در حال بررسی است.

آذرپور خواستار عدم اعتماد مردم به افرادی که مبادرت به شکار حیات وحش و فروش گوشت می‌کنند شد و گفت: برخی متخلفان متأسفانه گراز وحشی و حیوانات حرام گوشت را شکار و به جای گوشت حیوانات حلال گوشت می‌فروشند علاوه بر آن شکار و صید، خرید و فروش گوشت حیوانات وحشی حلال گوشت (کل و بز، قوچ و میش و …) علاوه بر جرم بودن، باعث از بین رفتن این گونه‌ها در طبیعت می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری شکارچیان متخلف در دامغان – نیوز

https://www.news.ir/126206/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%BA%D8%A7%D9%86/

حوادث