دسته‌ها
مقالات

دستگیری سازنده پیج اینستاگرام جعلی در همدان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان  اظهار داشت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان ملایر مراجعه کرد و مدعی شد که شخصی ناشناس صفحه‌ای جعلی بنام بنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام ساخته که در آن توسط عکس‌های شخصی وی سوءاستفاده و ایجاد مزاحمت کرده است، لذا رسیدگی به این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار مأمورین پلیس فتا ملایر قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود:با بررسی‌های تخصصی انجام‌شده و انجام اقدامات فنی در فضای مجازی، هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و محل سکونت وی در شهرستان ملایر کشف شد؛ در ادامه با اخذ مجوز مقام قضایی و اعزام تیمی از مأموران پلیس، متهم دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی بود اما پس از مشاهده ادله و شواهد انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و به بزه ارتکابی اعتراف کرد و گفت : باانگیزه شخصی ، عکس‌ شاکیه را از روی حساب کاربری‌اش کپی کرده و صفحه‌ای بانام وی ایجاد کردم.

این مقام انتظامی گفت: سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی یکی از شایع‌ترین جرائم حوزه فضای مجازی می‌باشد؛ لذا هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

رئیس پلیس فتا استان همدان خاطرنشان کرد‌ : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: دستگیری سازنده پیج اینستاگرام جعلی در همدان – نیوز

https://www.news.ir/143441/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1/

حوادث