دسته‌ها
مقالات

دستگیری حفاران غیر مجاز در مشهد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: دستگیر شدگان حفاران غیرمجاز امسال، نسبت به مدت مشابه پارسال در محوطه‌های تاریخی مشهد ،رشد ۳ برابری داشته است.

دستگیری حفاران غیر مجاز در مشهد

به گزارش رکنا، علی محمدی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت‌حیدریه و زاوه گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیرو‌های یگان حفاظت این اداره با همکاری نیرو‌های اطلاعاتی و انتظامی شهرستان، ۱۲ نفر از حفاران و تخریب کنندگان آثار تاریخی را در حال حفاری دستگیر کردند.

او افزود: از این حفاران علاوه بر ابزارآلات حفاری، سه دستگاه فلزیاب نیز کشف و متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

رشد سه برابری حفاران غیرمجاز در تربت‌حیدریه

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان‌های تربت‌حیدریه و زاوه ادامه داد: فعال شدن انجمن‌های میراث فرهنگی و توجه به لزوم حفظ این میراث باعث شد شهروندان خود را برای صیانت از آن‌ها و برخورد با تخریب گران میراث فرهنگی شریک بدانند.

محمدی گزارش‌های دریافت شده را حاکی از حساس شدن مردم نسبت به داشته‌های فرهنگی و تاریخی خود دانست وبیان کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست‌آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب آن به ۶ ماه تا سه سال حبس و ضبط اشیای مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی کشور و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: دستگیری حفاران غیر مجاز در مشهد – نیوز

https://www.news.ir/124294/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/

حوادث