دسته‌ها
مقالات

درخواست افزایش یارانه مراکز توانبخشی تا قبل از روز جهانی معلولان- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم – Tasnim – نیوزبازنشر خبر از news.ir

مجید بهروزی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم  اظهار کرد: مطابق ماده ۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، سالانه برای تعیین کمک هزینه پرداختی ارائه خدمات به معلولین و سالمندان، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، سازمان برنامه و بودجه و انجمن عالی مراکز توانبخشی غیر دولتی برگزار می‌شود.

وی افزود: این کمیته کارشناسی در سال جاری جلسات متعددی را برگزار کرد و تلاش شد با توجه به نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی و همچنین قیمت تمام شده، هزینه ارائه خدمات در مراکز توانبخشی اعم از روزانه، شبانه، ویزیت در منزل، مراقبت در منزل و روانی مزمن مشخص شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولان کشور با اشاره به نرخ تورم اعلامی در سال ۹۹  تصریح کرد: با توجه به نرخ ۴۱ درصدی تورم اعلامی، انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی به افزایش ۴۱ درصدی یارانه در سال جاری تأکید داشت اما به دلیل مشکلاتی که از سوی سازمان بهزیستی کشور اعلام شد و مسئولان این سازمان  تاکید داشتند که این میزان افزایش در بودجه دیده نشده است، نهایتا توافق شد افزایش ۲۰ درصدی انجام شود.

بهروزی‌نیا خواستار تسهیل در روند تصویب افزایش بودجه مراکز توانبخشی غیردولتی شد و تصریح کرد: درخواست ما این است که مصوبه افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی در کمیسیون اجتماعی هیئت دولت و در نهایت هیئت دولت به تصویب برسد و این کار تا قبل از ۱۲ آذرماه که روز جهانی معلولین است، محقق شود.

وی با ارائه درخواستی از مسئولان سازمان بهزیستی در رابطه با پرداخت ما به التفاوت مبالغ به مراکز توانبخشی غیردولتی اذعان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و وضعیت دشوار مراکز توانبخشی، انتظار ما این است که افزایش یارانه‌ها در سال ۹۹ از ابتدای سال انجام شود و سازمان بهزیستی مابه‌التفاوت ماه‌های گذشته را به مراکز پرداخت کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولان کشور ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مراکز توانبخشی با مشکلات مالی مواجه هستند و در کنار آن، هزینه‌های سرباری بیماری کرونا نیز بار مضاعفی برای مراکز بوده است. در این شرایط اگر مراکز حمایت نشوند، با خطر تعطیلی مواجه خواهند شد.

بهروزی‌نیا با تقدیر از مسئولان سازمان بهزیستی به دلیل پرداخت یارانه مرتبط با هزینه‌های بیماری کرونا تصریح کرد: مسئولان سازمان بهزیستی کشور در چند نوبت حمایت‌هایی را از مراکز شبانه‌روزی داشته‌اند و در کنار این موضوع، در رابطه با پرداخت یارانه به مراکز روزانه نیز مساعدت‌های لازم انجام شده است.

وی درباره فعالیت مراکز توانبخشی غیر دولتی معلولان خاطرنشان کرد: مراکز توانبخشی غیردولتی با استفاده از منابع مالی خودشان راه‌اندازی شده‌اند و فعالیت این مراکز برای سازمان بهزیستی افتخار محسوب می‌شود به همین خاطر است که باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/

لینک منبع: درخواست افزایش یارانه مراکز توانبخشی تا قبل از روز جهانی معلولان- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم – Tasnim – نیوز

https://www.news.ir/247154/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C/

حوادث