دسته‌ها
مقالات

خودکشی ۱۰ نفر در بندرعباس ناکام ماند – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، آتش‌نشانان در ۵ ماهه نخست سال جاری به ۱۴ مأموریت امداد و نجات ناشی از خودکشی اعزام شدند که ۱۰ مورد آن تهدید به خودکشی بود و ۴ مورد نیز اقدام به خودکشی. در این حادثه ۲ نفر قبل از رسیدن مأموران امداد و نجات فوت‌شده بودند و ۷ نفر نجات یافتند. ۲ مورد تهدید و یک مورد از این آمار اقدام به خودکشی نیز مربوط به مردادماه سال جاری بود.

به گفته حسن امینی زاده معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی بندرعباس ۹۰ درصد خودکشی‌ها در این ۵ ماهه ناشی از مصرف مواد مخدر به‌خصوص شیشه بوده است و اکثر شان مردهای جوان بودندکه قصد پرتاب خود از ارتفاع را داشتند یا در منزل، خود را حبس کرده بودند و اقدام به آتش زدن خود داشتند که با مشاوره و صحبت‌های مشاوران بهزیستی و همچنین امدادگران آتش نشانی از خودکشی منصرف شدند.

نجات ۴ نفر در دریا

تیم امداد و نجات آتش‌نشانی بندرعباس در این مدت در ۶ عملیات ،جسد ۶مرد را کشف کردند ،همچنین در ۳ مأموریت ناشی از غرق‌شدگی ،موجب نجات ۴نفر در دریا شدند. در این ۵ ماهه ۹۹ ، ۱۵ نفر در ۷ عملیات امداد و نجات در ساختمان ، منزل و… نجات یافتند.

۲۲۶ نفر گرفتار در آسانسور

در ابتدای سال جاری تا مردادماه گذشته ۲۲۶ نفر در آسانسور گیر افتاده بودند که توسط امدادگران نجات پیدا کردند و ۲ نفر نیز مصدوم شدند. امینی زاده میانگین زمان رسیدن امدادگران به محل را ۲ دقیقه و ۱۴ ثانیه دانست که به ۱۳۷ مأموریت رفتند شامل ۱۳۲ مورد گیرافتادن و ۵ مورد سقوط آسانسور و ۲۲۶ نفر را نجات دادند. وی علت این حادثه‌ها را ۱۲۹ مورد نقص فنی، ۲ مورد سهل‌انگاری، ۶ مورد سایر نام برد.

نقص فنی، افراد رو حبس کرد

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی بندرعباس از ۱۴۷ مورد مأموریت امداد و نجات محبوس شدگان نیز سخن گفت که ۱۸مورد مربوط به خودرو، ۱۲۱ مورد منزل، ۳ مورد مغازه و سایر موارد ۵ مورد بوده است.۷۰ مورد براثر نقص فنی ، ۶۷ مورد سهل‌انگاری ، یک مورد عدم ایمنی و۹ مورد سایر رخ‌داده است. نجات‌یافتگان این حادثه ۱۵۸ نفر، مصدومان ۴ نفر ، فوت‌شدگان نیز ۲ نفر بودند. خسارت وارده شده به آسانسورها ۸۶۶ میلیون ریال بوده است.

مرگ براثر انفجار

در ۵ ماه گذشته امسال . ۲ مورد انفجار ناشی از گاز رخ‌داده که براثر سهل‌انگاری افراد بوده است، در این رابطه یک نفر جان سپرد و دیگری نجات یافت.همچنین در این مدت ۲ نفربر اثر برق‌گرفتگی در تأسیسات و قطعی سیم برق مصدوم شدند. امدادگران در ۱۱ مأموریت به نجات افرادی رفتند که گرفتار گاز و بخارهای سمی شده بودند .در این حادثه ۳ زن و ۲ مرد مصدوم شدند و ۵ نفر نیز نجات یافتند. این حادثه براثر نشت گاز ناشی از نقص فنی و سهل‌انگاری رخ‌داده بود.

مصدومیت ۵۴ نفربر اثر سوانح رانندگی

در این مدت ۶۱ دستگاه خودرو دچار سانحه شد و در این رابطه ۱۴ نفر زن و ۴۰ نفر مرد مصدوم شدند، همچنین ۱۸ نفر با کمک امدادگران آتش‌نشانی بندرعباس نجات یافتند و ۳ نفر به کام مرگ رفتند. ۲۴ مورد این حوادث براثر واژگونی و ۳۷ مورد بر اثر برخورد بوده است. این تعداد سانحه بر اثر ۲ مورد نقص فنی، ۴۰ مورد سهل‌انگاری، ۱۳ مورد عدم ایمنی و سایر ۶ مورد رخ‌داده است.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی بندرعباس از انجام ۵۹۱ مأموریت امداد و نجات در بندرعباس خبر داد که این حادثه‌ها بر اثر ۲۱۲ مورد نقص فنی، ۱۹۶ مورد سهل‌انگاری، ۲۴ مورد عدم ایمنی، ۶ مورد بلایای طبیعی و ۱۵۳ مورد سایر بوده است .

در این مدت ۲۰ زن و ۵۰ مرد مصدوم و ۴ نفر فوت شدند. همچنین نجات‌یافتگان نیز ۴۶۴ نفر بودند. میانگین زمان رسیدن تیم آتش‌نشانی درصحنه حادثه ۳ دقیقه و ۵۵ ثانیه بوده است.

امینی زاده در خصوص صدور پروانه ساختمان گفت: در این مدت۱۹۳ پروانه ساختمان ،۱۴۵پایانه کار ساختمان صادر و ۵۸۵ جعبه f در ساختمان‌های مرتفع ، هزار و ۱۴۴خاموش‌کننده پودر و گاز و co2 در ساختمان‌ها نصب شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: خودکشی ۱۰ نفر در بندرعباس ناکام ماند – نیوز

https://www.news.ir/177288/%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%DB%B1%DB%B0-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF/

حوادث