دسته‌ها
مقالات

خرس معروف در شیراز چگونه کشته شد؟ / کالبدشکافی رازش را فاش کرد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

 مدیر باغ وحش شیراز گفت: این خرس در بهترین شرایط نگهداری می شد که متاسفانه توسط افعی گزیده و تلف شد.

به گزارش رکنا، محمد علی قهرمانی با بیان اینکه حیوانات در این باغ وحش در شرایط مطلوبی به سر می‌برند، گفت: متأسفانه برخی با غرض ورزی و اعلام این خبر به نحوی وانمود کردند که گویی این خرس در اثر کم کاری مدیران و کارکنان باغ وحش مرده است.

وی با اشاره به اینکه باغ وحش شیراز دارای بهترین رتبه در کشور از نظر نگهداری و شرایط حیوانات است افزود: این مرکز بصورت مستمر توسط بازرسان محیط زیست بازرسی می‌شود و تا به حال هیچ موردی مبنی بر عدم نگهداری صحیح گزارش نشده است.

قهرمانی ضمن قدردانی از سازمان محیط زیست استان فارس گفت: پس از مار گرفتگی این خرس کارشناسان محیط زیست و دامپزشکی معاینات کاملی انجام دادند و صحت اتفاق را تأیید کردند.

«رامبو»خرس سیاه باغ وحش شیراز در اثر مارگزیدگی مرد

قهرمانی در ادامه افزود: سالهاست این باغ وحش بدون هیچ حمایت خاصی توسط خانواده قهرمانی نگهداری می‌شود و بهترین امکانات برای حیوانات در نظر گرفته شده، این خرس از کودکی توسط خود من از هند وارد و نگهداری شد و هیچکس به اندازه من از مردن او ناراحت نیست.

وی افزود: این خرس کاملاً آموزش دیده بود و در سیرک مورد علاقه مردم بود که در راستای حمایت از حیوانات از سیرک خارج و به باغ وحش آورده شد.

وی با اشاره به شرایط خوب نگهداری رامبو خرس سیاه این باغ وحش گفت: اینقدر شرایط وی مناسب بود که قرار بود خرس ماده زابل هم به اینجا منتقل شود که در صدد انجام این کار هستیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: خرس معروف در شیراز چگونه کشته شد؟ / کالبدشکافی رازش را فاش کرد – نیوز

https://www.news.ir/170685/%D8%AE%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D8%9F-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A8/

حوادث