دسته‌ها
مقالات

جمع‌آوری و معدوم شدن ۳ تن مواد غذایی تاریخ گذشته در مشهد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا،  حسین حسین زاده گفت: سه تن مواد غذایی غیرقابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته در بازرسی‌های بهداشتی کارشناسان بهداشتی از واحدهای صنفی اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) جمع‌آوری و معدوم شد.

رئیس مرکز بهداشت ثامن مشهد با اشاره به اینکه این اقدام در قالب تشدید نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی پس از بازگشایی و تعطیلی‌های مرتبط با کرونا انجام شده است، اظهار کرد: معدوم‌سازی این مواد غذایی که سودجویان قصد دستکاری تاریخ مصرف و فروش مجدد آنها در بازار را داشتند سبب پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌های گوارشی می‌شود.

علی اصغر حسنی نیز با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی با جدیت پایش می‌شود، بیان کرد: ادارات و نهادهایی که بیشترین مراجعه کننده را دارند، بیشتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بازرسی از ادارات و نهادهای دولتی با مشارکت فرمانداری‌ها انجام می‌شود. علاوه بر این بازدید از اصنافی که مراجعه کنندگان بیشتری دارند نیز با همکاری اتاق اصناف و بازدید از مطب‌ها نیز توسط سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان انجام می‌شود.

مدیر گروه بهداشت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی افزود: پس از بازدید از نهادهای دولتی و غیر دولتی یک لوح اطلاع رسانی در هر نهاد نصب می‌شود که نشان دهنده درصد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی گفت: تالارهای پذیرایی نیز طبق مصوبه ستاد کرونا فعلاً تعطیل شده است، چرا که گردهمایی و اجتماعات انسانی منجر به شیوع ویروس بیشتر کرونا شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: جمع‌آوری و معدوم شدن ۳ تن مواد غذایی تاریخ گذشته در مشهد – نیوز

https://www.news.ir/123225/%D8%AC%D9%85%D8%B9%E2%80%8C%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DB%B3-%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%A7/

حوادث