دسته‌ها
مقالات

جزئیات عملیات جستجوی «سُها» – شوک آنلاین – نیوزبازنشر خبر از news.ir

شوک: سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان، جزئیات عملیات جستجوی کوهنورد گمشده در جهان نما را تشریح کرد.

فرهاد میقانی در خصوص عملیات جستجوی کوهنورد گمشده در جهان نما، اظهار کرد: در تاریخ ۱۹ تیرماه یک گروه گردشگری وارد گلستان شد و اصرار داشت که وارد منطقه جهان نما شود اما با توجه به شرایط کرونا مسئولان محلی از ورود آنها جلوگیری کردند.

وی افزود: این افراد توسط ماشین های محلی و بدون اطلاع و گروه بندی شده وارد منطقه شدند.

میقانی بیان کرد: در ساعت ۱۱:۲۰ روز بعد تماسی با هلال احمر صورت گرفته که در آن مطرح شد که یک خانم از ساعت هشت صبح از گروه جدا شده و خبری از وی نیست.

وی گفت: جلسه هماهنگی در همین راستا تشکیل شد و مسیرهای جستجو (امام وردی و خط رأس چگل؛ تخته میرزا) مشخص و گروه های کوهنوردی عازم منتقل شدند.

میقانی بیان کرد: ۱۰ روز نیروهای کوهستانی و کوهنوردی هلال احمر جستجو را ادامه داده و از تجهیزات مختلف برای این کار استفاده شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۵۵ تیم عملیاتی به منطقه اعزام و بیش از ۲۱۰ نجاتگر و پرسنل در این جستجو مشارکت داشتند.

میقانی گفت: تا بیست و نهم تیرماه به صورت مداوم در منطقه حضور داشتیم تا زمانی که پایان عملیات توقف به ما اعلام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان اظهارکرد: اما تیم های امدادی هلال احمر طی این مدت در آماده‌باش بوده و به صورت نقطه‌ای جستجوها ادامه داشت.

وی با بیان اینکه جنازه منتسب به کوهنورد گمشده (سها رضانژاد) در ۱۷ مرداد ماه توسط تیم های کوهنوردی هلال احمر پیدا شد، گفت: محدوده کشف جسد در جنگل های شموشک و منطقه ای بسیار سخت و صعب العبور بوده و تا محل کمپ یک و نیم کیلومتر فاصله دارد.

میقانی با اشاره به این که این فرد از ارتفاع ۵۰۰ متری سقوط کرده است، گفت: کوهنوردان هلال احمر با زدن کارگاه به محل رسیده و جنازه را بالا آوردند.

وی توضیح داد که این منطقه چندین بار جستجو شده بود ولی به دلیل شرایط سخت ممکن بود که جنازه از نظر دور مانده و یا به دلیل رطوبت سگ های جستجو نتوانستند آن را شناسایی کنند.

میقانی عنوان کرد: در این عملیات چندین بار از هلی شات استفاده شد و به دلیل محدودیت های موجود نتوانستیم نتیجه ای از آن به دست آوریم.

روز جمعه (۲۰ تیرماه) گمشدگی «سها رضانژاد» دختر ۲۷ ساله در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به نیروهای امدادی و انتظامی گزارش شد.

این دختر ساکن کرج همراه گروه گردشگری به گلستان سفر کرده بود که از صبح جمعه مفقود شده و بعد از گذشت حدود یک ماه هیچ نشانه‌ای از وی به دست نیامده بود.

مهر

لینک منبع: جزئیات عملیات جستجوی «سُها» – شوک آنلاین – نیوز

https://www.news.ir/148194/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D9%8F%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DA%A9-%D8%A2%D9%86%D9%84/

حوادث