دسته‌ها
مقالات

تکذیب خبر نقل شده از معاون بهداشتی دانشگاه در رسانه ها – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا:دکتر شکیبا : در انتقال سخنان اینجانب در ستاد استانی کرونا که با حضور همه اعضا بیان گردید ، رعایت امانت نشده است.

به گزارش رکنا، دکتر شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد :از ابتدای اپیدمی یعنی در حدود هفت ماه گذشته سه دوره غربالگری را در جمعیت ۷۱۲۹ کودک زیر ۵ سال در استان انجام داده ایم که از این تعداد ۱۷۸ نفر نیاز به بستری داشته اند.
متاسفانه در این مدت ۷ ماه ۸ کودک از این تعداد فوت کرده اند که همگی دارای بیماری شدید زمینه ای بوده اند.
این اعداد به موضوع بازگشایی مدارس مرتبط نیست به طوری که این کودکان زیر ۵ سال سن داشته و مدرسه رو نبوده اند.
در زمینه مدارس اگر والدین نگران هستند ، مخیرند که کودک را به مدرسه بفرستند یا خیر و اگر نخواستند دانش آموز را به مدرسه بفرستند، از امکانات آموزش مجازی استفاده کنند.
اگر هم والدینی قصد دارند دانش آموز را به مدرسه بفرستند تکلیف است که شرایط از نظر فضای مناسب و رعایت پروتکل های بهداشتی برای انان فراهم شود.
متاسفانه برخی از اصحاب رسانه با برداشت نادرست از گزارش اینجانب در ستاد استانی مدیریت کرونا ‌،اعداد غیر مرتبط و اشتباهی از ابتلا یا فوت کودکان را به نقل از اینجانب بازتاب داده اند که صحیح نیست و رعایت امانت درانتقال مطالب نشده است که این امر پیگیری خواهد شد.
سیستم بهداشتی از ابتدای اپیدمی به طور روزانه و بی وقفه اطلاعات مربوط به بیماری را به استحضار مردم رسانده و ازین پس نیز این رویه را ادامه خواهد دادبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: تکذیب خبر نقل شده از معاون بهداشتی دانشگاه در رسانه ها – نیوز

https://www.news.ir/195763/%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4/

حوادث