دسته‌ها
مقالات

تخریب ۹۲ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین – نیوزبازنشر خبر از news.ir

 مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۹۲ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری تخریب شده است.

به گزارش رکنا ، پرویز عبدی اظهار کرد: این بناها بیشتر در خارج از حریم روستاها ساخته شده که به شکل دیوار چینی و بنا بوده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: با اجرای این طرح ده‌ها هکتار از اراضی زراعی و باغات این استان آزاد سازی شد.

عبدی با بیان اینکه روستا به عنوان محل تولید و در صورت عدم مراقبت و نظارت در ساخت و ساز و روند امور جاری در روستا، دچار خسارات می‌شوند افزود: برخی از سودجویان در عرصه زمین بدون هیچ مجوزی اقدام به قطعه بندی اراضی زراعی در خارج از حریم روستاها می‌کنند که در این حوزه؛ اقدامات و تصمیمات خوبی در جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال انجام شده که به زودی اجرایی می‌شود.

وی یادآور شد: کارشناسان جهاد کشاورزی؛ فعالیت‌های بخش را به صورت مستمر رصد و با شناسایی بنای غیر مجاز اقدام قضائی لازم صورت می‌گیرد.

عبدی از همه مالکان زمین‌های زراعی و باغی خواست: قبل از هرگونه ساخت و ساز، برای مشاوره و دریافت مجوز به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌های مربوطه مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: تخریب ۹۲ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین – نیوز

https://www.news.ir/170150/%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%DB%B9%DB%B2-%D8%A8%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C/

حوادث