دسته‌ها
مقالات

تحویل ۲۴ جسد تبعه غرق شده در دریاچه وان ترکیه به دولت افغانستان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: سخنگوی وزارت خارجه افغانستان از تحویل ۲۴ جسد تبعه این کشور که در دریاچه گل استان وان ترکیه غرق شدند، خبر داد.

به گزارش رکنا، گران هیواد سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که تاکنون اجساد ۲۴ شهروند افغان متعلق به کشتی پناهجویان غرق شده در دریاچه وان ترکیه دریافت شده است.
این کشتی که حامل حدود ۶۰ مهاجر غیر قانونی به ترکیه بود مدتی پیش در دریاچه وان غرق شد و اجساد ۵۸ نفر تاکنون شناسایی شده است.
ساعت۱۸٫۰۰ روز سه‌شنبه ۲۸ ژوئن گزارشی یک فروند قایق در دریاچه وان غرق شد. مدنی آکباش، راننده قایق مذکور در ۲۸ ژوئن با خانواده‌اش تماس گرفته و گفت که با شنا کردن خود را به ساحل رسانده و اکنون در مزرعه‌ای حضور دارد. نیروهای امنیتی و ژاندارمری کشور با استفاده از سوابق تلفنی، محل حضور وی را ردیابی و او را دستگیر کردند.
در نتیجه اعترافات وی روشن شد که قایق مذکور حامل ۵۵ الی ۶۰ مهاجر غیرقانونی بود.
تخمین زده می‌شود قایق مذکور در عمق ۱۱۰-۱۲۰‌ متر از سطح دریاچه قرار دارد.
به علت گذشت زمان امکان شناسایی سایر اجساد بسیار سخت شده و پلیس ترکیه از کسانیکه اطلاع دارند یا احتمال می دهند که آشنایان یا بستگانشان در قایق مذکور حضور داشته اند مدارکی برای شناسایی این افراد به پلیس ارائه دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: تحویل ۲۴ جسد تبعه غرق شده در دریاچه وان ترکیه به دولت افغانستان – نیوز

https://www.news.ir/120194/%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%DB%B2%DB%B4-%D8%AC%D8%B3%D8%AF-%D8%AA%D8%A8%D8%B9%D9%87-%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D9%88%D8%A7%D9%86/

حوادث