دسته‌ها
مقالات

تاجر ایرانی از سوی یک دادگاه در آمریکا رفع اتهام شد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

حوادث رکنا: دادگاهی در آمریکا اتهامات علیه یک شهروند ایرانی متهم به نقض تحریمهای ایالات متحده را رد کرد.

تاجر ایرانی از سوی یک دادگاه در آمریکا رفع اتهام شد

به گزارش رکنا، دادگاهی در آمریکا روز جمعه اتهامات مطرح شده به یک شهروند ایرانی را مردود دانست.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» دادستان‌های فدرال آمریکا اتهامات علیه «علی صدر هاشمی‌نژاد» تاجر ایرانی‌ را رد کردند. این شهروند ایرانی متهم به نقض تحریمهای آمریکا بود. صدر هاشمی با ادعای دولت آمریکا متهم به نقض تحریمها علیه ایران از طریق پولشویی و انتقال غیر قانونی ۱۱۵ میلیون دلار به ونزوئلا بود.

وکلای مدافع صدر هاشمی روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند، این رفع اتهام کامل از علی صدر فردی است که نباید مورد اتهام قرار می‌گرفت.

چندی قبل نیز دادستان‌های آمریکا از تلاش برای رفع اتهام صدر هاشمی خبر داده بودند. دادستان‌های این پرونده از قاضی دادگاه «منتهن» در «نیویورک» تقاضا کردند که اتهام‌ها علیه علی صدر هاشمی‌نژاد را پس بگیرد. دادستان‌های آمریکا اعلام کردند با توجه به طولانی شدن روند قضایی این پرونده و عدم دسترسی به منابع مورد نیاز برای رسیدگی به آن، بررسی این پرونده برای دستگاه قضایی نفعی ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟

لینک منبع: تاجر ایرانی از سوی یک دادگاه در آمریکا رفع اتهام شد – نیوز

https://www.news.ir/117889/%D8%AA%D8%A7%D8%AC%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1/

حوادث