دسته‌ها
مقالات

بلای وحشتناک سر ۲ زن در ارتفاعات شمیرانات / به آن ها چه گذشت؟ – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران دقایقی پیش  اظهار کرد: بعد از ظهر امروز طی اطلاع مردمی به مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت عملیات هلال احمر استان تهران مبنی بر آسیب شدید پای کوهنورد بانوی ۵۰ ساله در منطقه کبوترخان دارآباد، سریعاً یک تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: پس از رسیدن تیم عملیاتی به محل حادثه و ارزیابی اولیه، مشخص شد این کوهنورد دچار شکستگی شده است؛ نجاتگران پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی و تثبیت فیزیکی، مصدوم را به پائین ارتفاعات منتقل و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

عملیات نجات زن ۲۵ ساله در ارتفاعات شمیرانات

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران از امدادرسانی نجاتگران شمیرانات به بانوی ۲۵ ساله خبر داد و عنوان کرد: بانوی ۲۵ ساله‌ای که دچار آسیب‌دیدگی در مچ پا شده بود، توسط عوامل عملیاتی پایگاه امداد و نجات کوهستان امدادرسانی شد.

وی افزود: نجاتگران پس از رسیدن به محل حادثه اقدامات اولیه و تثبیت فیزیکی مصدوم را انجام و به دلیل دشواری در حرکت، وی را به محل امن منتقل کرده و در نهایت با رضایت شخصی مرخص گردید‌.

مقیمیان به حوادث اخیر مخصوصاً امدادرسانی به افرادی که در ناحیه پا آسیب می‌بینند اشاره و تأکید کرد: داشتن لوازم مخصوص کوهنوردی از الزامات این رشته است و از تمامی افرادی که ورزش کوهنوردی با به صورت مقدماتی پیگیری می‌کنند درخواست داریم، حتماً از کفش مخصوص استفاده تا دچار آسیب‌دیدگی نشوند.

به گزارش فارس، جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات دارای سه پایگاه امداد و نجات کوهستان در مناطق شیر پلا، دربند و کلکچال است و کوهنوردان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران تماس حاصل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: بلای وحشتناک سر ۲ زن در ارتفاعات شمیرانات / به آن ها چه گذشت؟ – نیوز

https://www.news.ir/183814/%D8%A8%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%AD%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%B3%D8%B1-%DB%B2-%D8%B2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

حوادث